Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Nazan Tok, okul / kurum müdürleri katılımıyla,  2016-2017 öğretim yılı öncesinde "FETÖ / PDY"  terör örgütü ile ilgili alınacak tedbirler konulu toplantı yapıldı.  
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, "Ana gündemin FETÖ / PDY terör örgütü olduğunu ve bu yapıya ilişkin olarak bizlerin alabileceği önlemlerin neler olabileceği gündemimizdir" dedi.

FETÖ / PDY terör örgütü ile ilgili açığa almaların devam ettiğini, bu açığa almaların milli eğitim kurumlarında da olduğunu ve belki de bu açığa almaların devam da edebileceğini dile getiren Müdür Bozdağ, "Bu konu ile ilgili olarak sizlere ulaşan, aldığınız her türlü bilgiyi ivedi olarak ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile paylaşmanız önemlidir. Konu ile ilgili olarak okul kurumlarımızdan FETÖ / PDY Terör Örgütüne yönelik, kurumlarımızda alınan tedbirler le ilgili yapılanlar hakkında her kurumumuzdan dosyalar istenmişti. Tüm kurumlarımızdan geri dönüşler yapılmıştır, teşekkür ediyorum. Duruşumuz devletin adaletine ve duruşuna göre olmalıdır. Devletimize yapılanlar ve söylenenler ortadadır. Duruşumuza zeval getirecek hal ve hareketlerden mutlak olarak kaçınmalıyız. Doğru ve dürüst olmalıyız. Sizden istediğimiz birbirimize zarar verebilecek söylemlerden olaylardan kaçınmanızdır. Kurumlarımızdan asla ayrılmayacağız. Mutlaka kurumlarımız mesai saatleri içerisinde açık bulundurulacaktır. Herhangi bir nedenle kurumlar kapalı tutulmayacaktır. İzinler konusunda, Bakanlığımızın resmi gazetede yayınlamış olduğu  karar gereğince tüm kamu çalışanlarının genelgeye riayet etmeleri hususu önem arz etmekte olup, bu konuda hassas davranılacaktır.” şeklinde konuştu.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ise toplantıda yaptığı konuşmada, "Son zamanlarda yaşadığımız olaylar bizi derinden üzse de birlik ve beraberliğimiz sayesinde bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum OHAL ile beraber ülke genelinde genel tedbirler alınmıştır. İlçemizde OHAL bürosu bulunmaktadır. Siz Müdürlerimizden istediğim size gelen en küçük bir ihbarı değerlendirmenizi bize en kısa zamanda bildirmenizi istiyorum." diye ifade etti.

"Görevden alınan personelleri bizler yargılamıyoruz, sulandırmaya çalışanlara asla izin vermiyoruz" diyen Kaymakam Sinanoğlu, "Zaten devletimiz gerekli soruşturmaları yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir. Okul/kurum koridorlarımızda yapılmaya çalışılan dedikodulara asla izin vermeyeceğiz. Bu konular koridorlarda konuşulacak konular değildir. Devletimiz ve mahkemelerimiz gerekenleri yapmaktadır." dedi.

Müdür Bozdağ, toplantı başında bahsetmiş olduğu izinlerin ikinci emre kadar alınmayacağını, FETÖ / PDY terör örgütü yanlısı yayınların kütüphane ve okullarda bulunmaması olanların imha edilmesi gerektiğini, yazışmalarda bilgilerin gizliliğine riayet edilmesini, personel ve öğretmenlerin tutum ve davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini okul müdürlerinden istedi.