Boğazlıyan Belediyesi 'sıfır atık' projesi ile. Türkiye de ilk olacak bir uygulamayı hayata geçiriyor.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Sıfır Atık hareketinin doğayı korumayı, çocuklara güzel bir dünya bırakmayı, israfı önlemeyi hedeflenen çevre dostu bir iyilik hareketi olduğunu belirtti.

Proje ile ekonomiye de katma değer sağlanacağını kaydeden Başkan Coşar, “Sıfır Atık Projesi’nin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için hayata geçirdiğimiz muhteşem kart ve akıllı geri dönüşüm kutuları sayesinde evlerinizde biriktirdiğiniz geri dönüştürülebilir atıkları isminize tanımlı barkodlu poşetler ile belirlenen noktalara atabilecek, elde edilen tasarrufla israfın önüne geçebilecek ve atıklar geri kazandırılarak ekonomiye katma değer sağlanacaktır.

Ayrıca muhteşem kart uygulamamıza katılan hemşehrilerimiz topladıkları atıklar kadar puan kazanarak, ödüllendirilecektir. Çevremizin korunmasına yönelik toplumsal duyarlılık ve farkındalık oluşturmaya, sıfır atığın yaygınlaşmasına destek vermek isteyen hemşehrilerimiz, belediyemize ziyaret gerçekleştirerek uygulamamıza başvuruda bulunabilirler. Çevremize, doğamıza ve geleceğimize sahip çıkacak; çocuklarımıza daha temiz ve güzel bir Boğazlıyan bırakacağız” dedi.