Boğazlıyan Cumhuriyet İlkokulu'nda ‘Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası’ etkinlikleri kapsamında pilav şenliği düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen şenliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Nazan Tok ve öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Yener Eseryel, Orta Asya´dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renk ve inançlarla kutlanan Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası etkinlikleri kapsamında plav şenliği düzenlediklerini ifade ederek, “Baharın gelmesi dolayısıyla bizlerde kendi kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması için plav şenliği düzenledik. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bu tür aktivitelerimiz olacak.” dedi.

Cumhuriyet İlkokulu Müdür Eseryel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdağ’a, Şube Müdürü Nazan Tok’a pilav günü etkinliğine katılarak destek veren öğrenci velilerine teşekkür etti.

‘Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası’ etkinliğine katılan öğrenciler müzikler eşliğinde gönüllerince eğlendikten sonra, okul yönetimi tarafından etli pilav ikram edilmesi ile etkinlik son buldu.