Şırnak'ın Cizre ilçesinde Bodrum katında yaralılar olduğu öne sürülen binanın da bulunduğu Bostancı Sokak'taki bazı evlerde örgüt üyelerinin gizlendiği, ilçedeki silahlı terörist sayısının 70 civarında olduğu belirtilmişti.

Akşam saatlerinde güvenlik güçlerince söz konusu apartmanın bodrumuna operasyon gerçekleştirildi. Çıkan çatışmalar sırasında gelen ilk bilgilere göre; 60 yakın terörist öldürüldü.

Cizre'de özel kuvvetlere bağlı birlikler, akşam saatlerinde son bir haftadır ablukaya alınan ve teröristlerin bulunduğu belirtilen binalara giriş yaptı.

Zaman zaman çatışmaların yaşandığı operasyonda pkk'ya ağır darbe vurulduğu ve ilçenin son operasyonla tamamen teröristlerden temizlendiği belirtildi.
 
ÖLÜ SAYISI ONLARLA İFADE EDİLİYOR
Bu arada bölgeden gelen ilk bilgiler, öldürülen terörist sayısının onlarla ifade edildiği ve etkisiz hale getirilen pkk'lılar arasında örgütün dağ kadrosundan isimlerin de yer aldığı kaydedildi.
 
KİMLİK BELİRLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Öldürülen pkk'lılarla ilgili kimlik belirleme çalışmaları da sürüyor. Açıklamanın yarın Sabah yapılacağı belirtilirken, bölgede arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü kaydedildi.