Bize tarımı öğretin size toprak verelim

Konyalı firmalar ile yatırım fırsatlarını değerlendiren Afrikalı iş adamları'ndan Nijerya dan 'size toprak verelim bize tarımı öğretin' teklifi geldi
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2015, Cumartesi günü, saat: 16:52

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından İFM'de düzenlenen "KONEXPO" fuarı başladı. Katılımcılar arasında, KONSIAD Başkanı Abdullah Başçı başta olmak üzere, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Timfed Başkanı Kemal Çelik, Konya Milletvekili Rüveyde Gülseren Işık, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş, TMSF Daire Başkanı Abdullah Güzerdülger, Nijerya Imo River Eyaleti Valisi Owelle Rochas Okoroch, Abia Eyaleti Valisi Dr. Okezie Ikpeazu ve beraberinde ki Afrika'nın eyalet başkanları ve 300 iş adamının da bulunduğu heyetle beraber bir çok isim de yer aldı. 

'SİZE TOPRAK VERELİM BİZE TRIMI ÖĞRETİN'

KONEXPO fuarı Afrika'nın eyalet başkanları ve iş adamları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Tek tek stantları gezen Afrika'nın eyalet başkanları ve iş adamları, fuarda yerlerini alan Konyalı iş adamlarıyla yatırım fırsatlarını değerlendirdi. Afrikalı iş adamlarıyla masaya oturan Konyalı firmalar ilk günden imzalarını attılar. Nijerya dan "size toprak verelim bize tarımı öğretin" teklifi geldi. 10 bin ila 50 bin dönüm arasında tarıma elverişli olan tarlaları Türk çiftçilerin bize tarımı öğretmesi karşılığında size verelim teklifine sıcak bakan KONSİAD yönetimi, çiftçiler içinde güzel bir imkan ve istihdam olacağını söyledi.

Etiketler: Bize   tarımı   öğretin   size   toprak   verelim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki