Bitmeyen yol çilesi

Yozgat-Kayseri bağlantılı Sorgun-Sarıkaya-Boğazlıyan karayolunda 2010 yılında başlanılan bölünmüş yol çalışmalarının bu yıl bitirilmesine çalışılıyor.
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 08:38

Yozgat-Kayseri bağlantılı Sorgun-Sarıkaya-Boğazlıyan arası bölünmüş yol çalışmalarında sona gelindi. 2009 yılında programa alınan yolun 7 kilometrelik kesimindeki çalışmaların bu yıl tamamlanması planlandı.

Karadeniz'i Akdeniz bölgesine de bağlayan Yozgat-Kayseri bağlantılı karayolunun Sorgun ilçesi Şeker Kavşağından başlayıp, Sarıkaya ilçe merkezinden Boğazlıyan ilçesine uzanan kesiminde bölünmüş yol çalışmasının yatırım programına alınması amacıyla Yozgat Valiliği çalışmanın bir bölümünü üstlenmeyi taahhüt etti. Yolun 72 kilometrelik kesiminde altyapının yapılarak, kalan kısmının da Karayolları tarafından tamamlanması yönünde alınan karar uygulamaya konuldu. Ancak, 2012 yılında tamamlanması planlanan yolun yapımı adeta 'yılan hikayesine' döndü. Yolun önemli bölümü 2013 yılı sonunda tamamlanmasına karşın, 8 kilometrelik kesindeki çalışmalar bir türlü bitirilemedi. Yüklenici firmanın işi bırakıp, sorunun çözümlenebilmesi için yargı sürecinin başlaması nedeniyle bugüne kadar tamamlanamayan yolun, bu yıl bitirilip, ulaşıma açılması için çalışmalara seçim öncesinde hız verildi.
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yol   karayolları   sorgun   sarıkaya   boğazlıyan   kayseri   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki