Akdağmadeni, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde bulunan 2 Km'lik bisiklet parkuru vatandaşlara hizmet vermeye başladı. 

Park içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından tüm vatandaşlara, çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak, sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemi üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla Akdağmadeni Belediyesine tahsis edilen 357 adet bisiklet, ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunuldu. 200 bin metre karelik büyük bir alan üzerine kurulan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde vatandaşlar her türlü sosyal aktivite yapma imkanını buluyor. 

Seyir Terasından ilçe manzarası izlenirken, Kır Lokantasında aileleriyle birlikte zaman geçiriyor. Gezinti yollarında dolaşıp streslerini atarken 2 km lik uzun bisiklet parkurunda ücretsiz kullanabilecekleri bisikletleri alıp sporlarını yapıp eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulmuş oluyorlar. Ayrıca Park içerisinde oluşturulan piknik alanlarında aileleriyle birlikte pikniklerini yapma olanağıda vatandaşlara sağlandı. Çocuklar için çocuk oyun alanlarıda 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisine bulunmaktadır. 

Park içerisinde bulunan Akdağmadeni Şehitliğinde de çalışmalar sona yaklaştığını belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan," Yapımı devam eden Kurşunlu Cami'nde çalışmalar tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Sonuç olarak Akdağmdeni tarihinden günümüze kadar atıl vaziyette duran bölge büyük ve özverili çalışmalar sonucunda bugünkü halini almıştır. Bisiklet parkurunda vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunulan bisikletlerin tahsisi için Başta Sağlık Bakanlığımıza ve Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkür ederiz. Tüm vatandaşlarımızı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde bulunan bisiklet parkuruna sağlıklı bir yaşam için gezintiye bekliyoruz." dedi.