2016-2017 eğitim öğretim yılında Bozok Üniversitesi fakültelerini birincilikle kazanan 7 öğrenciye, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Başkan Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç imzasını taşıyan bir kutlama belgesi göndererek başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti.

Bozok Üniversitesi Senato Toplantısı öncesi fakültelere birincilikle yerleşen Tıp Fakültesi öğrencisi Zeynep Varol, Eğitim Fakültesi öğrencisi Feyza Nur Büyüker, Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fadime Özdemir, Ziraat Fakültesi öğrencisi Ahmet Zavagar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Cansu Kılınç’a belgeleri Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey tarafından Senato Üyeleri huzurunda okunarak takdim edildi. 

Rektör Karacabey konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Bu sene üniversitemizi tercih eden birbirinden değerli öğrencilerimizden fakültelerimize birincilikle yerleşen ve Bozok Üniversitesi Ailesi’ne katılan öğrencilerimizi senatomuzun huzurunda bir kez daha tebrik ediyorum. YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen kutlama belgelerini sizlere takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah öğrencilerimiz üniversitemizde alacakları eğitimle daha başarılı ve daha güzel işlere imza atacaklar. Öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatında başarılar diliyorum." dedi.