Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası´nda birinci olan Çalapverdi Ortaokulu öğrencileri ve Okul Müdürü Şerafettin Şaşmaz, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Masa Tenisi Yıldızlar Kategorisi İl Birinciliğini Müsabakalarında Boğazlıyan, Çalapverdi Ortaokulu öğrencilerinden Bekir Sevim, Veysel Dalbudak, Miraç Demirer, Burak Demirer kazandı. Bu başarı ile Çalapverdi Ortaokulu 15 / 17 Mart tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonası grup elemelerinde Yozgat’ı temsilen Aksaray iline gidecek.

Çalapverdi Ortaokulu Müdürü Şerafettin Şaşmaz, "Grup elemelerini geçip Türkiye şampiyonasında iddialı konuma gelmek için her türlü fedakârlık ve çalışma yapılıyor. Okulumuzun bir köy okulu olmasına rağmen böylesi bir turnuvada ilde birincisi olması başarıya olan inanç ile mümkün olmuştur." dedi. Müdür Şaşmaz, bütün imkânsızlıklara rağmen Yozgat’ta böyle bir turnuvaya katılmanın zorluklarıyla birlikte gayretin, azmin ve özgüvenini sonucunda bu başarının yakalandığını ifade etti.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ise, Öğrenciler ve öğretmenlere, destek olan herkesin başarılarını tebrik ederek, inanmak başarmanın yarısıdır sözünü hatırlattı.
 
Masa Tenisi birincisi öğrenciler daha sonra Boğazlıyan Kaymakamı Sayın Davut Sinanoğlu´nu ziyaret ettiler. Kaymakam Sinanoğlu, elde edilen başarının küçümsenmeyeceğini ifade ederek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, okul müdürü Şerafettin Şaşmaz ve öğrencileri tebrik etti. Kaymakam Sinanoğlu, Çalapverdi Ortaokuluna masa tenisi takımı hediye ederek destek verdi.