Birinci sınıflardan muhteşem program

Özel Ergin Koleji'nde birinci sınıfların hazırladığı yıl sonu gösterisi, izleyenlerden tam not aldı.
Yayınlanma tarihi: 02 Haziran 2015, Salı günü, saat: 07:28

Yozgat Özel Ergin Koleji, birinci sınıf öğrencileri tarafından sahnelenen gecede ilk olarak sahneye çıkan öğrenciler, Türkçe ve İngilizce şarkı söylediler. Ardından sıra gecesi düzenleyerek her biri birbirinden güzel programda Türkiye’nin 7 bölgesinden ayrı folklor gösterisi sergiledi. 

Birinci sınıf öğretmenleri Fatma Selma Yazarel ve Hülya Aydoğan’ın gayretleri sonrası hazırlanan programa Özel Ergin İlk ve Ortaokul Müdürü Oğuz Köker, Müdür Yardımcıları Mehmet Özsoy, Hulusi Yüksek, Abdullah Koyuncu, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. 

Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Oğuz Köker; “1997 yılından beri Yozgatlılara hizmet veren Ergin Koleji özellikle gençliğin yozlaştığı ve ailelerin çocuklarına sahip çıkmakta zorlandığı günümüzde ailenin verdiği terbiyeyi nasıl devam ettirebiliriz düşüncesinde olan ailelerin çok ciddi anlamda yardımına koşmuş bir kurumdur Ergin Koleji. Ben okulumuzun Yozgat için büyük bir kıymet büyük bir değer olduğuna inanıyorum okul müdürü olarak. Özellikle dünya genelinde bütün toplum mühendislerinin üzerinde ittifak ettikleri bir tehlikede günümüzde aşikar bir şekilde gözükürken herhalde Ergin Koleji’nin kıymeti değeri daha da ön plana çıkacaktır ki, bu tehlike çocuklarımızda bekleyen şuan gençliğin içinde bulunduğu dünyanın da kabul ettiği ahlaki sıkıntıdır. Bu tehlikenin farkına varan aileler en kıymetli sermayesi olan evladını milli ve ahlaki değerlerle yetiştirmek için çocuklarını bizlere teslim etmektedirler. Bizde bu amaçla kurulduğumuz günden itibaren temel felsefe olarak yüksek karakterli, ahlaklı ve bilgiyle donanmış insanlar yetiştirmeyi hedef olarak seçtik. Çünkü bir milletin yükselip alçalması o millet içindeki ders kuşakların alacakları ruh ve şuura görecekleri tarif ve terbiyeye bağlıdır. Gençleri iyi yetiştirilmiş milletler her zaman yükselmelere karşılık onları ihmal eden milletlerinde geri kalması kaçınılmazdır. İşte bizim milletimizin dünyada sayılı milletler arasında yerini alabilmesi için Ergin Koleji yıllardır öğrenci yetiştirmiş, yetiştirdiği örnek ve başarılı öğrencileriyle Yozgat’ımızın eğitim kalitesine ve toplum yapısına ciddi bir katkı sağlamıştır. Öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla açıldığı günden bu güne kadar da fedakâr öğretmenlerimiz rehberliğinde bir çok başarıya da imza atmıştır.

Köker konuşmasının sonunda; “Programın hazırlanmasında başta sınıf öğretmenlerimiz Fatma Selma Yazarel hocamıza, Hülya Aydoğan hocamıza ve emek veren bütün öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Programın sonunda öğrenciler tarafından hazırlanan bölgeler haritası birleştirilerek Türkiye haritası oluşturuldu. Program ailelerin hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Etiketler: özel ergin   kolej  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki