Bilimsel Makale Yazma Eğitimi Verildi

Bozok Üniversitesi mensuplarına yönelik düzenlenen eğitim etkinliklerinden 'Bilimsel Makale Yazma Eğitimi' programı Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2015, Pazartesi günü, saat: 19:24

Bozok Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı koordinasyonuyla üniversite mensuplarına yönelik düzenlenen eğitim etkinliklerinden “Bilimsel Makale Yazma Eğitimi” programı Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin’in eğitmen olarak yer aldığı eğitime 50 kişi kabul edilebildi. Talebin yüksek olması sebebiyle benzer temalarda yeni etkinlikerin planlanabileceği ifade edildi. 

Etkileşimli seminerler ve uygulamalı faaliyetleri ile yoğunlaştırılmış program içerisinde; “Bilimsel Makalenin Geriplanı ve Veri Üretimi: Araştırma Fikri Geliştirme, Hipotez Kurma ve Projelendirme” ve “Bilimsel Araştırma Makalesinin Temel Bileşenleri: Başlık, Özet, Giriş, Bulgular, Tartışma ve Sonuç” konuları ele alındı. Ayrıca, “Verilerin Yazımı için Tablo Tasarımı İncelikleri, Bulguların Yazımı için Şekil ve Grafik Çizimi İncelikleri, Makale Yayınlama Süreçleri: Editör ve Hakemlerin Dikkat Ettiği Hususlar, Hakem Eleştirilerine Nasıl Cevap Verilir?”  başlıkları altında hem deneyim aktarımı hem masa başı uygulama etkinlikleri gerçekleştirildi.

Katılımcıların memnuniyetlerini belirttiği bu tür eğitim etkinliklerinin, farklı disiplinlerden oluşturulacak hedef kitlelere yönelik olarak devam ettirilmesinin faydalı olacağı ifade edilen program sonunda eğitime katılanlara katılım belgeleri dağıtıldı.

Eğitim içeriğini tasarlayıp yürüten eğitmenler, Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki