Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, şehrin merkezinde 30 yıldan beri mezbelelik bir görünüme sahip olan Tol Çarşı'da bakım onarım çalışmalarının tamamlandığını ve Cuma günü açılışı yapılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Arslan çalışmaların Yozgat'a yeni bir çehre kattığını söyleyerek: "Biz öncelikli olarak 1980'li yıllarda yapılan bölümde zemin katı Tol Çarşı ve Büyük Cami etrafındaki esnaflarımız için hazırladık. Burasını bütün vatandaşların rahatlıkla gelip gideceği, alışverişini yapabileceği bir hale getiriyoruz. Diğer tarihi bölümle karıştırılmaması için burasına 'Beyaz Han' ismini vereceğiz. Ayrıca Zabıta Müdürlüğümüzün bir kısmını da buraya getireceğiz." dedi. 

Arslan açılışın cuma günü yapılacağını belirterek: "30 yıllık karanlık aydınlanıyor. Yapıldığından bu tarafa kimsenin girmeye ve malına sahip çıkmaya cesaret edemediği mezbelelik bir mekandan Yozgat'a yakışır güzel bir çarşı meydana çıkardık ve adına da "Beyaz Han" dedik! Beyaz Han bulgurcu, baharatçı, bakliyatçı, hırdavatçı esnafımıza ev sahipliği yapacak. Esnafımız yeni iş yerlerine taşınmaya başladı.Kendilerine hayırlı ve bereketli kazançlar diliyoruz. Düzenleme ve yenileme çalışmalarımız tamamlanmak üzere ve inşallah Cuma günü açılış yapacağız. Görevdeki 4. yılımıza çok şükür hayırlı bir işle başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz."