AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yerköy ilçesine yaptığı teşekkür ziyaretinde, AK Parti İlçe Başkanlığında partililere hitap ederek, seçim sonuçlarının her kesimi rahatlattığını söyledi.

7 Haziran'daki genel seçim sonuçlarına da sevinenlerin olduğunu belirten Bozdağ, ancak sonrasında bu sevinenlerden çoğunun da üzüldüğünü dile getirdi. Bozdağ, şöyle konuştu:

"1 Kasım akşamı, gazetelerin manşetlerini değiştirdiniz, Televizyonların köşelerine oturup ahkam kesen, onu bunu tehdit eden o kendini bir şey bildik zanneden pek çok kesimi de siz susturdunuz. Şimdi ahkam kesiyorlar mı? Yok. AKP yazarken, hemen televizyon AK Parti diye düzeltme yaptı. Alt yazısını da siz düzelttiniz, ayarı güzel verdiniz. Ankara'dakilere, İstanbul'dakilere, Avrupa'dakilere güzel ayar verdiniz. Sizin verdiğiniz ayar üzerine de herkes inşallah yoluna devam edecektir. Verdiğiniz ayardan dolayı da herkese teşekkür ediyorum."

"Herkes hükümet kurma telaşına düştü"
7 Haziran seçimlerinde herkesin hükümet kurma telaşına düştüğünü belirten Bozdağ, kendini vazifeli gören, durumdan vazife çıkaran birçok kişiyle kirli odakların çıktığını vurguladı. Bozdağ, şunları kaydetti:

"Şimdi kaldı mı? Siz herkesi siz kovdunuz. Kirli odaklara, gizli odaklara, taşeronlara ajanlara, başka ülkelerin emrine çalışan alçaklara imkan ve fırsat vermediniz, iktidarı sandıkta siz kurdunuz. Diyorum ki Allah için sadece 1 Kasım 2015 değil bundan sonra bütün seçimlerde bütün iktidarı sandıkta siz kurun, başkalarına iktidar kurma iznini, fırsatını, imkanını vermeyin. Siz kurun, kimi getiriyorsanız getirin. Şimdi bizi getirdiniz hamdolsun. Eğer iktidar kurmasaydınız, şimdi 'Git ziyaret, gel ziyaret, o öyle, bu böyle, bu kırmızı çizgi, bu yeşil çizgi, bu sarı çizgi, onu konuşmam, bunu tartışmam' diyerek atı alan Üsküdar'ı geçerdi. Ama şimdi piyasalar oturdu, her şey başladı. Doların, dövizin ateşi hemen düştü, piyasayı hemen hissettiniz. Neden? Piyasaya ayar verdiğiniz için bunu hep beraber başardınız. Hep beraber başardık. Onun için de, iktidarı Allah için her zaman siz kurun."

"Çünkü bizler çalışkan talebeleriz, dersimize iyi çalışacağız"
Seçim beyannamelerinde ne varsa hükümetin programında da olacağını vurgulayan Bozdağ, "Onun içerisinde reformlar olacaktır. Büyük projeler, yatırımlar Türkiye'yi ayağa kaldıracaktır. Önemli işler ve ekonomik vaatlerimiz yer alacaktır. 1 ayda, 3 ayda, 6 ayda, 9 ayda, 12 ayda ne yapacağımızı Türkiye kamuoyunda paylaşacağız, Eylem planımızı takvimlendireceğiz, siz de bunu takip edeceksiniz. Neyi, ne zaman yapacağımızı yakından görecek ve ona göre de bunlar iş yapıyor mu, yapmıyor mu diye de denetim yapıp not vereceksiniz. Biz sizin iyi notlar verdiğinize inanıyoruz. Çünkü bizler çalışkan talebeleriz, dersimize iyi çalışacağız. Siz de çalıştığımızı göreceksiniz, ödevimizi iyi yapacağız" şeklinde konuştu.

Bozdağ, konuşmasının ardından Şefaatli ilçe teşkilatını da ziyaret ederek partililere teşekkürlerini sundu. Bozdağ'ın ziyaretine, AK Parti Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer de eşlik etti.