Besiciye kayıt uyarısı

Hayvan alan veya satan kişilerin, alım-satım işlemini takiben en geç 7 gün içinde, yeni doğan veya ölen-kesilen hayvanların ise en geç 30 gün içinde bildirilmesi gerekiyor.
Yayınlanma tarihi: 14 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 10:42

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Ziyaattin Özdemir, büyük ve küçükbaş hayvanların her türlü alam-satım, nakil, ölüm, doğum gibi bildirimlerinin yasal süresi içerisinde yapılmaması halinde sahiplerine idari para cezası uygulanacağını belirterek, işlemlerin yasal süresi içerisinde yaptırılması konusunda besicileri uyardı.

Hayvan alan veya satan kişilerin, alım-satım işlemini takiben en geç 7 gün içinde, yeni doğan veya ölen-kesilen hayvanların ise en geç 30 gün içinde bildirilmesi gerektiğini hatırlatan Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özdemir, ''İl dışına hayvan sevki yapacak kişilerin Veteriner Sağlık Raporu, il içinde nakil yapılacaksa büyükbaş hayvanlar için pasaport, küçükbaş hayvanlar için nakil belgesinin beraberlerinde bulundurulması zorunludur'' dedi.

Özdemir, hayvan bildirimlerinin yasal süreler içinde yapılması konusunda ilimizde mevcut bulunan büyük ölçekli hayvancılık işletmesi sahiplerinin hayvan bildirimlerini zamanında yaparak, küçük ölçekli hayvancılık işletmesi sahiplerine örnek olmalarını istedi. Özdemir, hayvancılıkla ilgili sivil topum örgütlerinin çiftçilerle yapacağı toplantılarda özellikle 'Hayvan Bildirimleri' konusunun işlendiğini, besicilerin bu toplantıları takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Özdemir, ''Hayvan Bildirimleri ile ilgili olarak, İl Müdürlüğümüz tarafından 10 bin adet 'Hayvan Bildirimleri' konulu broşür bastırılmış olup, ilimiz merkez ve ilçelerimizde bulunan hayvan sahiplerine bizzat işletmelerine gidilerek elden teslim edilmeye başlanmıştır'' diyerek, açıklamasını tamamladı. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: ziyaattin özdemir   yozgat   tarım   gıda  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki