Bereket Kervanı İftarları Başladı

Yozgat insanının birlik ve beraberliğini kuvvetlendirmek, paylaşma, yardımlaşma duygularını zirveye çıkarmak, fakiri, zengini aynı sofrada buluşturmak amacıyla yola çıkan Bereket Kervanı Yozgat merkezedeki ilk iftarını İstiklal Lisesi bahçesinde verdi.
Yayınlanma tarihi: 06 Temmuz 2015, Pazartesi günü, saat: 13:46

Yozgat insanının birlik ve beraberliğini kuvvetlendirmek, paylaşma, yardımlaşma duygularını zirveye çıkarmak, fakiri, zengini aynı sofrada buluşturmak amacıyla yola çıkan Bereket Kervanı ilk iftarını verdi. Yozgat İstiklal Lisesi bahçesinde verilen ve yüzlerce kişinin aynı manevi havayı teneffüs etme imkânı bulduğu Bereket Kervanı programlarına ilçelerde de devam edilecek.

Bozok Bereket Kervanı bu yılın ilk iftar yemeğini İstiklal Lisesi bahçesinde yüzlerce kişiye verdi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Kervandaki amacın hiçbir ayrım yapmaksızın, israfa kaçmaksızın, işçisi, memuru, zengini fakiri herkesin bir sofrada buluşturmak olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Bozok Bereket Kervanı sofrasında  Ramazan ayının bereketinden istifade etmek, beraberce dua etmek, yapılacak dualara amin demek için bir aradayız” dedi.

Yozgatlıların olarak büyük bir aile olduklarını belirten Başkanı Arslan, “Bozok Bereket Kervanının Gönül Sofrasında birleştirmek, bu büyük ailenin fertlerini bir arada görmek istiyoruz. Ramazan ayının getirdiği manevi iklimden hep birlikte istifade etmek için herkesi soframıza davet ediyoruz” dedi. 

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu tarafından yapılan İftar Duası ile oruçlarını açan vatandaşlara Teravih vaktine kadar Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından seslendirilen ilahileri dinledi.  Tiyatro sanatçısı  Burak Öngel’in ‘Çelebi Emmi’  isimli sahne performansı ise izleyenleri güldürdü.

Etiketler: bereket kervanı   yozgat   iftar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki