Kış aylarının gelmesiyle birlikte sokak hayvanlarının soğuktan etkilenmemeleri için Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan’ın talimatı ile hazırlanan ve sokaktaki canların ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılık oluşturmak amacıyla hazırlanan görseller sosyal medyada büyük ilgi görüyor. 

Yozgat Belediyesi, Halkla İlişkiler Birimi tarafından “Kalan Yemeğini Çöpe Dökme! Ben Yerim Ki” sloganıyla hazırlanan görseller, Türkiye genelinde binlerce kullanıcı tarafından paylaşım rekorları kırmaya devam ediyor.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, sokak hayvanlarının da soğuk havadan etkileneceğini dile getirerek: "Kalan Yemeklerini Çöpe Dökme. Ben Yerim Ki! Sloganıyla hazırladığımız billboardlarımızı şehrimizin dört bir yanına astık. Yozgat halkımız da bu konuda duyarlılık göstereceğinden eminim. Neticede onlar da bir can taşıyor. Bizler onların hem soğukta hem de aç kalmaması için şehrin belirli yerlerine yem bırakıyoruz. Yetemediğimiz noktalarda ise vatandaşımızın desteğini bekliyoruz." dedi.

Sosyal medya, raket ve billboardlarla destek isteyen Başkan Arslan'ın çağrısı Türkiye genelinde ses getirdi.