Yozgatspor’un ligden düşmesinin ardından BAL Ligi’ne yükselen ancak isim değişikliğinin ardından bu ligde oynama hakkını yeni kurulacak olan 1959 Yozgatspor’a bırakacak olan Şefaatli Belediyespor 5 Mayıs’ta kongreye gidecek. Yeni yönetimi bu kongrede oluşturulacak olan takımın çok uzun süre geçmeden yapılacak ikinci kongrede isim değiştirildikten sonra yol haritası ve kimlerin konsorsiyuma destek vereceği belirlendikten sonra transfer çalışmaları için start verilecek.

Yozgatspor’un her konuda sorunsuz, halkla kucaklaşan bir yapıya kavuşturulması, altyapısı, yönetimi ile örnek bir kulüp olması için atılan adımların en önemlilerinden biri de 5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Yeni sezon öncesinde mevcut sorunları çözmek, her konuda yepyeni, borcu bulunmayan, Yozgat’ı kucaklayan bir takımı oluşturmak için çalışmalara startı veren Yozgat Belediyesi’nin öncülüğünde devam eden çalışmaların en önemli adımı 5 Mayıs Salı günü atılacak. Yozgatspor’un yerine BAL Ligi’ne yükselen ve ismi yapılacak ikinci bir tüzük değişikliği ya da kongrede 1959 Yozgatspor olarak değişecek olan Şefaatli Belediyespor’un mevcut yönetimi, yapacakları kongrede yönetimin değiştirilmesi için teklif verecek. Tek gündem maddesi üzerinde bir araya gelecek olan Yönetimin yapacağı kongre sayesinde yeni takım için temel atılmaya başlanacak.

İSMİ DE DEĞİŞECEK
Belediye Başkanı Kazım Arslan, yönetim değişikliğinin ardından ikinci bir kongre yaparak takımın isminin değiştirilmesi için karar alacaklarını ve bu kongreyi fazla geciktirmek istemediklerini söyledi. Hedeflerinin Yozgatspor’u her konuda örnek bir kulüp yapmak olduğunu, yönetim anlayışındaki esasları da burada da uygulayarak sporu yeniden ayağa kaldırmak istediklerini ifade eden Arslan, bunun yönetim dahil tüm dinamikleri kapsayacağını ifade etti. Takımı yeniden üst liglere çıkarmak için verilecek mücadeleye tüm Yozgat halkının da destek vereceğinden şüphesinin bulunmadığını belirten Başkan Arslan, “Önümüzde hızla yürütmemiz gereken bir süreç var ama biz sağlıklı kararlar alarak uygulamaya koymak istiyoruz. Takımımızın Yönetimiyle, teknik heyeti, taraftarı ile örnek bir kulüp olması için çaba harcayacağız. Bunu başaracağımızdan kuşkumuz yok” dedi.(yenigün)