Yozgat Belediyesi Milli Kültür Tanıtım Programları kapsamında gölge oyunu Hacivat ile Karagöz’ü öğrencilerle buluşturdu. 

Yozgat Büyük Sinema Salonunda düzenlenen gölge oyunu Hacivat ve Karagöz’ü yaklaşık 2 bin öğrenci izledi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, belediye olarak düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında çocukları unutmadıklarını belirterek, “Özellikle Türk kültürümüzdeki oyunlardan Hacivat ve Karagöz oyununu çocuklarımıza armağan olarak getirdik. Çocuklarımıza kültürümüzü tanıtmak maksadıyla bu tür oyunlarımızı sergilemekteyiz. Yozgat Belediyesi olarak Büyük Sinema Salonumuzu günlük ve haftalık etkinliklerle dolu geçmesini ve Yozgat’ımıza bir kültür oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu yapılan etkinlikte bunlardan biridir” dedi. 

Hacivat ve Karagöz’ü izleyen çocukların eğlendiğini onlara bir moral ve motivasyon olduğunu vurgulayan Karslıoğlu, “Hem büyüklere hem de çocuklarımıza yönelik olarak bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Bir seansta 500 öğrencimiz Hacivat ve Karagöz ile eğlendi 4 seans yapılan etkinlikte yaklaşık 2 bin öğrencimiz oyunu izlemiş oldu” diye konuştu.