Yozgat Belediyesi tarafından yürütülen kamu ihale mevzuatı ve 657 sayılı devlet memurları kanunu eğitimi ardından, kursiyer 66 personele sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2014 yılı teknik programı kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından yürütülen kamu ihale mevzuatı ve 657 sayılı devlet memurları kanunu eğitimi ve sertifika töreni yapıldı.

Bilal Şahin Sosyal Tesislerinde yapılan sertifika törenine Belediye Başkanı Kazım Arslan, proje sorumlusu Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, projeyi hazırlayan Ayşe Alpaslan, proje eğitmenleri Abdulkadir Gülkurusu ve Nizamettin Görükmez, Belediye birim amirleri ve personeli katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Kazım Arslan; devlet ve memuriyet yaşamları içerisinde insanların zaman zaman kendisini yenilemesi gerekiyor. Yeni gelişmelere ayak uydurmak için bir takım eğitim çalışması yapılması gerekiyor. Mutlaka gerçek bir başarıdan bahsedeceksek, halkla bütünleşen çalışmadan bahsedecek bu noktada sürekli olarak kendimizi yenileme, geliştirme ve değiştirmemiz gerekmektedir. Bu manada Oran kalkınma ajansı ile birlikte yapılan çalışmayı önemsedik. Arkadaşlarımıza çok önemli katkıları olmuştur. Yeni bir takım mevzuatlara ayak uydurma noktasında katkı sağlamıştır. Bu çalışmaların devam etmesi gerekmektedir. Halkın her türlü beklentilerini cevap verecek şekilde yeni gelişmelere ayak uydurmamız gerekiyor. Aldığımız paraları, ödenekleri son kuruşuna kadar helal ettirmek gerekir. Bu çalışma başarılı oldu. Bunun arkasından kişisel geliştirmeye yönelik eğitimlerimiz olacak. Bu çalışmaları devam ettireceğiz.

Konuşmanın ardında eğitim gören 66 personele sertifikaları verildi.