Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Sarıkaya Belediyesi meclis üyeleri gerçekleştirdikleri olağan meclis toplantısında 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak tepki verdiler.
Yayınlanma tarihi: 08 Ağustos 2016, Pazartesi günü, saat: 10:03

Sarıkaya Belediyesi meclis üyeleri, gerçekleştirdikleri olağan meclis toplantısında 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak tepki verdiler. 

Sarıkaya Belediye Meclisi'nde grubu bulunan iki siyasi partinin meclis üyeleri darbe girişimini lanetlerken, Başkan Açıkel de her türlü darbeye karşı olduklarını belirterek, “Bizler demokrasiden yanayız. Her türlü diktaya ve her türlü darbe girişimine karşıyız.” mesajı verdi.

Başkan Açıkel'in tüm meclis üyeleri adına yayınladığı kınama mesajında şunları kaydetti. "Bizler Sarıkaya Belediyesi Meclisi çatısı altındaki MHP ve Ak Parti Grupları Meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Vatandaşı olmakla onur duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi, eşi ve benzeri görülmemiş bir ihanet ve terör saldırısına maruz kalmıştır. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir.

Devlet yönetimimizin her kademesinde yapılanmış, örgütlenmiş bölücü, yıkıcı aynı zamanda silahlı terör örgütü de olduğu anlaşılan FETÖ / PDY örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan hain unsurları ve mensupları tarafından devletimize, milletimize, demokratik hukuk sistemimize, Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, seçimle iş başına gelmiş hükümetimize, güvenlik ve asayiş birimlerimize, kamu düzenimize kısacası tüm Türkiye'ye karşı yapılan darbe girişimi asla kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi Sarıkaya Belediye Meclisi de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır.

15 Temmuz 2016 tarihindeki şanlı direnişte şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, yaralı gazilerimizi ve mücadele eden tüm kahramanlarımızı Milletçe daima yüreğimizde yaşatacağız ve asla unutmayacağız. 

Gün, birlik olma günüdür. Gün gücümüzü gösterme günüdür. İsimlerimiz farklı olsa da soyadımız Türkiye’dir. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki