Yozgat Şehir Hastanesi ulaşım güzergahı Yozgat Belediyesi tarafından yapılan duyuruyla netlik kazandı. Otobüs seferleri 15.01.2017 Pazar günü itibariyle vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

BİLET FİYATI 1,50 TL
Yozgat Şehir Hastanesine düzenlenecek olan otobüs seferleri Yozgat Belediyesi tarafından yapılan duyuruyla hizmete geçti. Yozgat Belediyesinden yapılan açıklamada: “15.01.2017 tarihinden itibaren 2.Toki bölgesinde bulunan Kızılay durağı ile Yeni Şehir Hastanemiz arasında halk otobüsü seferlerimiz başlayacaktır. Şehir Hastanesi-Terminal- Dörtyol-Araştırma Hastanesi- Sanayii-Toki 2 -Kızılay kavşağı Güzergâhında Sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında her yarım saatte bir hizmet verecek olan halk otobüsümüzün bilet fiyatı 1,50 TL dir. Ayrıca 16.01.2017 Pazartesi Günü açılışı yapılacak olan yeni şehir hastanemiz önünde kar temizleme ve yol çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yozgat’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”şeklinde ifade edildi.

HİÇBİR AKSAMAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu yaptığı açıklamada: "Yozgat'a yakışır bir hastane için her türlü çevre düzenlemesi, yol ve ulaşımın Belediyemizce eksiksiz yapılacak. Hiçbir aksamaya müsaide etmeyeceğiz. Ayrıca 15.01.2017 tarihi itibari ile Yozgat Şehir Hastanesi güzergâhı halk otobüsü seferlerimiz başlamıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için otobüslerimiz her yarım saatte bir hizmet verecek. Sabah saat 07.00’de başlayacak olan seferler akşam 19.00’a kadar devam edecek. Bilet fiyatlarımızı 1,50 TL olarak belirledik. Hem Hastanemizin hem de Halk otobüsü seferlerimizin, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.