Yozgat Belediyesi, bir biyokopter (insansız helikopter), bir drone ilaçlama aracı, bir tank (amfibik arazi aracı), 5 ilaçlama personeli ve 1 veteriner hekimle haşerelere karşı adeta savaş açtı. Ayrıca bir araçta hayvan toplama ve rehabilitasyonu için kullanılacak.

Araçlar Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle tanıtıldı. Tanıtım programına AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan ve vatandaşlar katıldı. Araç tanıtım programında drone ile biyokopter de mini bir gösteri yaptı.

Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için bugüne kadar çok değişik uygulamalar yapıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, yaşanabilir bir çevrenin herkesin hakkı olduğunu söyledi.

Başkan Arslan, "Göreve geldiğimiz günden beri gerek çevre temizliği noktasında, gerekse yaşanabilir bir şehir olması noktasında çok farklı uygulamalar yaptık. Bugün geldiğimiz noktada Yozgat bir çok uygulama yönünden kendi ölçeğinde ki bir çok ilin önünde. Yaşanabilir şehir haline geldi. İçinde yaşadığımız bir şehirde bizler yaşanan değişiklikleri çok fazla fark etmiyoruz. Dışarıdan gelenler Yozgat'ta ki değişiklikleri daha çabuk görebiliyorlar.  İlaçlama çok önemli bir kavram. Çevreye ve insanlara fazla zarar vermeden, insanlarımızın ulaşamadığı bölgelere de daha rahat ulaşabilecek olan böyle bir uygulamayı başlatıyoruz. Biokopter ve Drone'lar aracılığı ile ve bunların diğer temizlik araçları vasıtası ile Yozgatımız da ilaçlama hizmetlerini çok daha kısa sürede çok daha az elemanla yapacağız. İnsanlarımızın şikayetlerini de en aza indirmiş olacağız. Yozgat çok daha temiz ve daha yaşanabilir bir şehir olacak” dedi.

AK Parti Yozgat Milletvekili adayı Yusuf Başer ise, yapılan hizmetin çok büyük faydalar sağlayacağını ifade etti. Başer, “Bugün belediyemiz tarafından hizmete alınan bu aletlerin Yozgat'ımızın temizliğine çok büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum. AK Parti olarak çıktığımız bu yolda temel felsefemiz insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıdır.  Amacımız sadece insanların yaşamasıyla sınırlı değil aynı zamanda çevreye de duyarlı bir şekilde eser üretmek içinde gayretler gösteriyoruz. Kazım Arslan başkanımızın da büyük katkı ve destekleri oldu. Her geçen gün Yozgat'ın yaşanabilir bir kent olması yolunda gayretler gösteriyoruz. Yozgat her geçen gün daha gelişip güzelleşiyor. Yozgat'ı cazibe merkezi olan bir şehir haline getirmek için gayretlerimiz sürecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Yozgat Milletvekili adayı Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve beraberindekiler ile birlikte alımı yapılan araçları incelediler.