Belediye Gıda Üretenleri Eğitecek

Yozgat Belediyesi ve Oran Kalkınma Ajansı ortaklığı ile düzenlenecek olan TS 13027 Hijyen veSanitasyon Standardı ve Yönetmeliği Eğitimi yapılacaktır.
Yayınlanma tarihi: 27 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 06:30

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, “şehrimizdeki esnafların hizmet standartını yükseltmek için bir proje hazırladık. Proje kapsamında, kasap, fırın, lokanta, pastane, gıda imalathaneleri ve belediyemize ait olan Aşevi gibi gıda iş kollarında çalışan persnoller katılacaktır”dedi.

Başkan Yardımcısı Kılınçaslan “Gıda üretim yerlerinde hijyen vesanitasyon genel kurallar standardı ve yönetmeliği ile ilgili eğitim verilerek, mevzuata hakim daha hijyenik sağlıklı ve güvenilir ortamlarda üretim yapılacaktır. Satış ve pazarlama teknikleri hakkındada eğitim verileceğinden esnaflarımızın katılımı önemlidir” şeklinde konuştu.

Yozgat Belediyesi Gıda Mühendisi Aynur Ahi Ersoy koordinatörlüğünde başlatılan çalışma 1 gün sürecek. 28 Mayısta başlayacak olan eğitim çalışmamız Belediyemiz Kültür Müdürlüğü salonunda yapılacak. Perşembe günü saat 9.00’da başlayacak toplantıya 130 esnafımızın katılması planlanıyor.

Şahin Kılınçaslan, “il merkezimizde gıda üretimi yapan esnaflarımıza bu katılımlarından dolayı sertifika ve katılım belgesi verilecek. Bu eğitim Oran Kalkınma Ajansı ile birlikte yaptığımız proje çerçevesinde yapılacak. İşletmelerimiz belirli bir standarta kavuştan sonra denetim şartlarımızı hassaslaştırarak devam edecektir. Bu kursta verilecek eğitimlerin uygulanabilirliği artırılacaktır. Bu eğitimler sayesinde sağlıklı hijyenik üretim ve satışın olması sağlanacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: şahin kılıçaslan   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki