Belediye, Esnaflara Türk Bayrağı Dağıttı

Akdağmadeni Belediyesi son günlerde artan terör olayları ve şehit haberlerinin ardından ilçeyi Türk bayrakları ile donattı.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 09:27

Akdağmadeni Belediyesi, terör olaylarına tepki göstermek ve şehitleri sahiplenmek adına anlamlı bir çalışma başlattı. İlçenin her alanını Türk bayraklarıyla donatan Akdağmadeni Belediyesi, esnaflara da Türk bayrağı dağıttı.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, "Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastı olanlar er yada geç hak ettikleri cezayı alacak kötü emellerine bu güçlü kardeşliğimiz neticesinde ulaşamayacaklardır." dedi.

Daştan, şunları kaydetti, "Gece geç saatlerde başlattığımız ve bugün gün içerisinde devam edecek olan kardeşlik bağlarımızı güçlendirece, ülkemizin birlik beraberliğine kastı olan terör örgütlerinin amaçlarının ne kadar boş bir amaç olduğunu anlatacağımız bir güne uyandık.

İlçemizin her köşesini adına destanlar yazılan "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır." sözlerinin anlamında gizli derin ve köklü tarihimizi yansıtan şanlı Bayrağımızla donattık. İlçemize yakışan en güzel rengin her bölgede dalgalandığı esnaflarımızın dükkanlarında, evlerimizin balkonlarında gururla dalgalandırdığımız bayrağımızın ve kardeşlik, birlik beraberlik bağlarımızın en doğru şekilde gösterecek ne kadar güçlü bağlarla birbirimize ve ülkemize bağlı olduğumuzu göstereceğiz.

Belediyemiz düzenlediği organizasyonda ekiplerimiz sabahın erken saatlerinde ilçemiz halkına Yüce Türk Bayrağımızı dağıtırken bir kez daha anladık ki bizleri kimse bölemez vatanımızın bölünmez bütünlüğü hangi şartlar olursa olsun sarsılmaz. Hain terör örgütlerine verdiğimiz bu ders er yada geç hezimete uğrayacaklarının değişmez gerçeğidir.  provokasyonlara gelmeden kardeşlik, birlik beraberlik içerisinde ahlaki değerlerimizi koruyarak göstereceğimiz tepkiler daha sağlıklı ve güçlü olacaktır. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonrada acılarını birlikte paylaşarak azaltacak, mutluluklarını ve sevinçlerini beraber yaşayarak çoğaltacak, mutlu müreffeh ve büyük Türkiye paydasında birleşerek büyümeye devam edecektir. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize, demokratik yaşama ve geleceğimize yönelik bu hain saldırıları kınıyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Etiketler: akdağmadeni   suphi daştan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki