Ankara’da Bozok Kültür Derneği bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bozok Türk Halk Müziği Korosu tarafından “Bekleyiş” adlı müzikal drama gösterisi Bozok Üniversitesinde sahnelendi.

Bozok Türk Halk Müziği Korosu, Ankara Seymenler Kulübü Derneği Seymenleri, Çınar Kültür Sanat ve Gençlik Derneği Dansçıları ve Bozok Tiyatro Topluluğu sanatçılarından oluşan  60 kişilik ekip izleyicilere unutulmaz bir türkü şöleni sundu.

Şefliğini Hasan Basri Dumlupınar’ın, koreografi ve oyun yönetmenliğini şair, yazar Habib Çoşkunsoy’un yaptığı gösteride; Yozgat’ın Battal köyünden Çanakkale Savaşı’na ve ardından diğer cephelere katılan Hüseyin oğlu Abdurrahman’ın şahadet haberinin arkasından çocuğuyla ortada kalan hanımının çaresizlikten başka biriyle evlenmesi ve Kurtuluş Savaşı verildikten sonra çıkıp gelen Abdurrahman’ın ibretlik hikâyesi farklı bir sanatsal üslupla müzikal olarak anlatıldı.

Yaşanmış bir hikâyenin kurgusu olarak hazırlanan “Bekleyiş” adlı müzikal drama yurdun çeşitli yörelerinden oluşan seçkin eserler ve halk oyunlarının performansı ile göz doldurdu.

Müzikal drama gösterisinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse Şef Hasan Basri Dumlupınar ve oyun yönetmeni Habib Çoşkunsoy’a katılımlarından dolayı plaket takdim etti.