Meteoroloji'nin uyardığı ve son yılların en şiddetli kar yağışı olacak uyarısı kendisini göstermeye başladı.

Yozgat’ta da erken saatlerde yağarak etkili olmaya başlayan kar yağışı ardından Yozgat Belediyesi, kar temizleme çalışması başlattı.

Şehir merkezi ve yüksek kesimleri beyaza bürünürken, Muslubelen yokuşunda kar temizleme çalışması yapıldı. Karayolları ekipleri, yolun ulaşıma açık kalması için karla mücadele çalışması yürütüyor. Trafik ekipleri de sürücüleri etkili kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Hava sıcaklıklarının 8-12 derece arasında düşeceğini ifade eden Meteoroloji yetkilileri hafta sonuna ilişkin yaptığı hava tahmininde şu bilgilere yer verdi: "Cuma; Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların; İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Cumartesi günü; Yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin edilmektedir."