Bekir Bozdağ Görevi Devraldı

64. Hükümette Adalet Bakanı olarak görevlendirilen Yozgat Ak Parti Milletvekili Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı görevini Kenan İpek'ten devraldı.
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 19:54

Adalet Bakanlığı toplantı salonunda düzenlenen devir teslim töreni ile Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, bakanlık görevini Kenan İpek'ten devraldı. Törene, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, HSYK Başkanvekili Metin Yandırmaz, çok sayıda milletvekili ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Bakan İpek, 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminde anayasa gereği tarafsız Adalet Bakanı olarak görevlendirildiğini, 63. Hükümet'te de görevine devam ettiğini hatırlattı. İpek, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti. Bekir Bozdağ'ın Adalet Bakanlığı döneminde 15 ay birlikte çalıştıklarını da belirten İpek, "Kendisine tekrar hoşgeldiniz diyorum" dedi.

Yozgat Ak Parti Milletvekili Bekir Bozdağ da yeni kabinede Adalet Bakanı olarak görevlendirildiğini, bunun büyük bir onur ve şeref olduğunu belirterek, "Bu onuru bana güvenenlerin güvendiği şekilde taşıyacağımdan hiç kimsenin endişesi olmamalıdır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden Bozdağ, görevi 15 ay birlikte çalıştığı, "değerli hukukçu, devlet adamı" olarak nitelendirdiği Kenan İpek'ten devralmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bakan Bozdağ, 7 Haziran seçiminde devrettiği görevini aynı ekipten devraldığını hatırlatarak, "Aziz milletimiz bize 4 yıl verdi. Bu 4 yılı yargı alanındaki faaliyetlerimizle dolu dolu geçirmek niyetindeyiz. Kenan Bey'le beraber 4 yıl koşacağız. Bakanlığı devretti ama bir yere gitmiyor. Yine el ele inşallah Kenan Bey'le ülkemize, milletimize, yargı camiamıza hizmete devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler: adalet   bakan   bekir bozdağ   kenan ipek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki