BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Yozgat'ın Çekerek İlçesi'nde partisinin hafta sonu yapılan ilçe kongresine katıldı.

Mevcut başkan Tahsin Ünal'ın güven tazelediği kongrenin divan başkanlığını yapan Yeminli Mali Müşavir Şenliler, burada Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Batı'nın ve özellikle ABD'nin soğuk savaş sonrasında, Sovyet Blokunun yıkılması ile gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ve suni bir İslamofobi anlayışı yaratarak, İslam düşmanlığını körükleyen bir anlayışı hayata geçirdiğini söyledi.

Şenliler, İslam'ın ilk kıblesi olan Kudüs'te yapılmak istenen oyunlara dikkat çektiği konuşmada, Batı'nın İslam düşmanlığı gerçeğine vurgu yaptı. Batı ve özellikle ABD'nin soğuk savaş sonrasında, Sovyet blokunun yıkılması ile gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ifade eden Şenliler, oluşturulan suni bir İslamofobi anlayışı ile Batı'nın İslam düşmanlığını körükleyen bir anlayış ve propagandanın hayata geçirildiğini söyledi.

Alperen gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu ve ülkenin teminatı olduğunu söyleyen Şenliler, Rahmetli Muhsin (Yazıcıoğlu) Başkan'ın yaklaşık 8 yıldır kanının yerde kaldığını, devletin namusu demek olan adaletin Kahramanmaraş'ın Keş Dağlarında hala karlar altında kaldığını belirterek; "Bu mesele çözülmeden bizler de ona layık yol arkadaşları olamadığımızı itiraf etmek zorundayız" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti olan BBP ve Alperen Ocakları'nın ülkenin teminatı olduğunu vurgulayan Şenliler, şehadet sürecinin bir kaza mı yoksa bir suikast mı olduğunun açığa çıkartılmasının her türlü siyasi tartışmanın üstünde olduğunu dile getirdi.

Siyasi iş birlik arayışlarının partinin temel değerlerinden, partinin temel siyasi felsefesinden taviz vermeye asla fırsat vermemesi gerektiğini söyleyen Şenliler; "Biz Ülkücü doğduk, Alperen olarak Türk-İslam ülküsünü yaşayarak bu günlere geldik. Amacımız fikrimizi iktidara taşımaktır.  Bin yıllık Anadolu coğrafyasında bu milletin çaldığı maya tutmuştur. Düşmanların gayreti bizi asla bölemez" diye konuştu.

Şenliler, konuşmasının sonunda ilçe başkanlığı görevinde güven tazeleyen Tahsin Ünal'ı tebrik etti.