Baz istasyonları için örnek karar

Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu, bir vatandaşın evinin karşısındaki cami minaresinde bulunan baz istasyonunun kaldırılmasını tavsiye etti.
Yayınlanma tarihi: 17 Mayıs 2015, Pazar günü, saat: 12:00

Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, bir vatandaşın evinin karşısındaki cami minaresinde bulunan baz istasyonunun kaldırılmasını tavsiye etti. Bu nedenle evinin karşısında bulunan Keçiören Müftülüğüne bağlı Şehit Mehmetçik Camii minaresindeki baz istasyonunun kaldırılmasını istedi. Başvuruyu incelemeye alan Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu, cami minarelerindeki baz istasyonlarının hukuka aykırı oldukları, hukuka aykırı sözleşmelere dayanarak kurulan baz istasyonlarının kaçak işletildiği tespitinde bulundu. Ömeroğlu, ayrıca ibadet yerleri olan camilerin ve mescitlerin doğrudan baz istasyonu kurulmak amacıyla kiraya verilmesinde, ibadet yerlerinin özelliği ve kullanımı dikkate alındığında, kamu yararı ve hukuka uyarlık görülmediği değerlendirmesinde bulundu. 
 
Ömeroğlu, baz istasyonunun kaldırılmasına yönelik gerekli çalışmanın bir an önce yapılarak sonuçlandırılması için Diyanet İşleri Başkanlığına ve ilgili GSM firmasına tavsiye kararı gönderdi. Tavsiye kararının ardından GSM firması, baz istasyonunun kaldırıldığını Kamu Denetçiliği Kurumuna bildirdi.

Etiketler: baz istasyonu   telefon   yargı   karar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki