Bayramı Kutladılar, Cübbeleri Giydiler

2015 yılı Profesör ve Doçent unvanı alan öğretim üyelerinin cübbelerinin giydiği törende, öğretim üyelerine belge ve plaketleri de takdim edildi.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 03:10

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. 2015 yılı Profesör ve Doçent unvanı alan öğretim üyelerinin cübbelerinin giydiği törende ayrıca öğretim üyelerine belge ve plaketleri de takdim edildi.

Bozok Üniversitesi Konukevi ve Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şaban Güçlü, Prof. Dr. Hasan Yumak, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mesut Gürdal, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhakem Doç. Dr. Mustafa Kara, Genel Sekreter Erol Sorucu, Fakülte dekanları, Daire başkanları ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mesut Gürdal, "Gece gündüz demeden büyük özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum.  Bugün bu iş yoğunluğunun arasında farklı bir atmosferde bir araya gelerek birlik beraberlik ve kaynaşmanın en güzel örneklerini vermek öğretim üyelerimizin motivasyonunu arttırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yardımcı doçentlikten doçentliğe doçentlikten profesörlüğe atanan tüm öğretim üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Cübbe giyme töreninde konuşan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı. Rektör Uçar; 14 Mart Tıp Bayramını her yıl geleneksel olarak kutlandığını belirterek, “14 Mart Tıp Bayramı sağlık çalışanlarımız gibi bizim içinde önemli. Tıp Fakültemiz sağlık alanında hızla gelişiyor. Tıp fakültemiz kuruldu öncesinde hemşirelik vardı. Yıllardır eğitim öğretim veriyor iki yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz var. Araştırma ve Uygulama Hastanemiz gerçekten son yıllarda göz dolduruyor. Bu konuda bütün çalışan arkadaşlarımızın emeği çok büyüktür” dedi. 
Mevcut hastane binasının daha da ileri gitmesi söz konusu olmadığını ve kapasitesinin çok üzerinde hizmet verildiğini ifade eden Uçar, “Yeni Tıp Fakültesi ve Morfoloji binamız ve hastanemizin inşaatına başlandı. İnşallah iki yıl içerisinde tamamlanacak. Orası bir sağlık kampüsü haline dönmüş olacak ve çok daha iyi sağlık hizmetleri vermişi olacağız diye düşünüyorum.” diye konuştu. 

Bugün sağlık çalışanlarımızla biz bize samimi ortamda bir araya gelelim, sağlık çalışanlarımızın bu anlamlı gününü idrak edilmesi amacıyla bir program organize edildiğini vurgulayan Rektör Uçar, “Biz akademik bir kurumuz uzman doktorlarımızdan yardımcı doçent olmak akademisyenliği tercih etmek isteyenler üniversitemize geldiğinde şöyle bir endişeleri vardı acaba biz de akademik kariyer yapabilir miyiz doçent, profesör olabilir miyiz. Çünkü örneği yoktu aramızda ilk defa büyük başarılar elde edip Bozok Üniversitesinde yardımcı doçentken doçent olanlar, doçentken profesör olanlar bu kademeleri geçenler geriden gelenlere çok iyi bir örnek ve motivasyon oldu. İlk defa Tübitak projesi yaptık oda bir ilkti. Projeler yapılıyor bu yıl 1001 projesi yapılıyor akademik yayınlar çıkartılıyor. Tıp Fakültemizin başarıları günden güne artıyor. Tıp Fakültemiz dergimiz indekslere giriyor, oldukça başarılı 7 yıllık bir dergi oldu. Sempozyumlar yapılıyor tıp günleri yapıyor saymakla  bitmez. Her birinizim ayrı ayır ayrı katkıları var. Hem sağlıkçı hem akademisyen olarak çok büyük başarılara imza atılıyor. Bugün doçent olan arkadaşlarımıza cübbelerini giydireceğiz profesörlük belgelerini vereceğiz. İnşallah aynı kıvılcım bütün arkadaşlarımıza sirayet eder. Hepinizin Tıp Bayramını kutluyor saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından 2015 yılında Profesörlük unvanı alan Üniversite Tıp Fakültesi Öğretim üyeleri Prof. Dr. Hasan Bakırtaş, Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat, Prof. Dr. Selda Seçkin, Prof. Dr. Faruk Önder Aytekin, Prof. Dr. Hasan Ekim, Prof. Dr. Canan Gürdal, Prof. Dr. Muhammet Abdurrahim İmamoğlu, Prof. Dr. Yaprak Üstün, Prof. Dr. Oktay Banlı, Prof. Dr. Bahadır Külah, Prof. Dr. Mehmet Murat Süher’e ayrıca yardımcı doçentlik unvanından  Doçentlik ünvanı alan  Doç. Dr. Kasım Çağlayan, Doç. Dr. Mustafa Kara, Doç.Dr. Mehmet Çelikbilek, Doç. Dr. Ayşe Yeşim Göçmen,  Doç. Dr. Zeliha Kapusuz Gencer’e  belge ve plaketleri takdim edilerek cübbeleri giydirildi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki