Bayram, birlik ve beraberliğimizi pekiştirsin

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, yayınladığı bir mesajla tüm Yozgat halkının ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutladı, sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 21 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 09:00

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun açıklamasında bayramların birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının doruk noktaya ulaştığı müstesna günler olduğunu hatırlatan Genel Müdür Osman Coşkun, yaşanan terör olaylarına da dikkat çekerek; “İslam Alemi için büyük önem taşıyan bu müstesna günde şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Bayramların, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize ayrıca verile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Coşkun, mesajında Kurban Bayramı’nın Yozgat’tan Ağrı’ya, Ağrı’dan Afrika’daki mazlum milletlere kadar ulaşan, tüm dünyayı çepeçevre sarıp kuşatan yardımlaşma bayramı olduğuna dikkat çekerek; “Yardımlaşma ve paylaşma sevincini bayramlar vesilesiyle çoğaltmak, bu neşeyi yediden yetmişe herkese ulaştırmak, başkasının mutluluğu ile mutlu olmayı bilmek büyük milletimizin asli karakteridir. Huzur ve barış içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı vesilesiyle vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğinin daha da pekişeceğine yürekten inanıyorum” dedi.Son günlerde yaşanan terör olaylarına da dikkat çeken Coşkun, vatanın bölünmezliği için şehit olan kahramanların kabirlerinin ve geride bıraktığı ailelerinin bayramlar vesilesi ile daha çok ziyaret edilmesi gerektiğini belirtti. Coşkun, Türk milletinin en önemli hasletlerinden olan, dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik duygularının böyle özel günlerde had safhaya ulaştığını belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlar, toplumun tüm katmanları arasındaki bağları güçlendirerek gelecek için bizlere umut kaynağı olan, milli ve manevi değerlerimizin daha yoğun yaşandığı günlerdir.Bu çerçevede birlik ve dayanışma içinde ülkemizi ileriye taşıyacak projelere sahip çıkmalı ve yeni projeler geliştirmeli, bu yolda azim ve kararlılıkla yürümeliyiz. Unutmamalıyız ki bu çabalar aydınlık bir gelecek için hepimizin ortak sorumluluğudur.

Kurban Bayramı, bütün milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir. Bu hissiyatla bütün hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramlarını yürekten tebrik ediyor, Yüce Allah’tan milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik dolu bir gelecek diliyorum."

Etiketler: osman çoşkun   yeni çeltek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki