Boğazlıyan İlçesinde, Boğazlıyan Belediyesi'nin öncülüğünü yaptığı ve sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatıldı.

Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım ulaştırmak için başlatılan kampanya 7 gün boyunca sürecek. Boğazlıyan İlçesi, Lise Caddesi üzerinde bulunan paşabahçe yanında oluşturulan kabul merkezinde yardımlar toplanmaya başlandı.

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Bayırbucak Türkmenleri’ne yapılan zulüm ve saldırılar karşısında duyarsız kalmayacaklarını vurgulayarak, başlatılan yardım kampanyası ile Boğazlıyanlıların Türkmen kardeşlerinin yanında olduklarını söyledi.

Boğazlıyan halkının başlatılan bu yardım kampanyasına üst düzeyde katılım göstermelerini beklediklerini anlatan Erdal, başlatılan yardım kampanyasına sivil toplum kuruluşlarının da duyarlılığından ötürü teşekkür etti.

Türkmenlerin torunları olan Bayırbucak Türklerinin sınır ötesinde çirkin saldırılara maruz kalmalarına seyirci kalmayacaklarını söyleyen Erdal, "Temizlik malzemesi, bozulmayacak gıda malzemeleri, battaniye ve giyim gibi malzemelere ihtiyaç olduğunu öğrendik. Ayrıca makbuz karşılığı maddi yardım da bulunmak isteyen vatandaşlarımızda görevliler ile irtibata geçebilir" dedi.

Yaşanan vahşete kimsenin duyarsız kalmaması gerektiğine dikkat çeken Erdal, "Bu insanlar bizim kardeşimiz. Bu insanlara sahip çıkalım. Yardım kampanyamız 21 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. Boğazlıyanlı insanlarımız yardımsever ve duyarlı. O yüzden bu kampanyaya üst düzeyde katılım bekliyoruz" diye konuştu.

Kış şartları nedeniyle yaşam şartlarının daha da zorlandığını ifade eden Erdal, "Belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarının iştirakleri ile oradaki kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattık" şeklinde konuştu.