Yozgat'ın Aydıncık İlçesine bağlı Baydiğin Beldesinde, belde halkının ibadetini yaptığı eski camii yıkılarak, yine aynı yerde mevcut olan cami oturumu genişletilerek yeniden yapılması için düğmeye basıldı. 

Baydiğin Beldesinde, kapasite olarak belde halkının ihtyacına cevap vermeyen eski cami, vatandaşlar tarafından gelen, genişletilmesi ve kapasite artırılmasına yönelik isteklere Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, olumlu yaklaşarak, mevcut yerde bulunan caminin yıkılmasının peşinden, yeniden projelendirilerek, kapasitesi artırılmış olan plan gereği yeni caminin temelini düzenlenen törenle attılar. Törene Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, İl genel meclisi üyesi, muhtar ve vatandaşlar katıldı.

Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, eski caminin ihtiyaca cevap vermediğinin belirterek, özellikle bayramlarda ve yaz aylarında, gurbetçilerinde memleketlerine ziyaret için dönmesiye birlikte caminin cematı almakta sıkıntı yaşattığını söyledi. 

Temeli atılan caminin modern ve 600 kişinin aynı anda namaz kılmasını sağlayacak kapasitede olduğunu vurgulayan Başkan Uslu, "Camimizi yenileme kararı aldık. Bu kararın ardından ise Allah'ın izni ile bu yola çıktık. Bugün hep birlikte temeli attık. Bu temelin atıldıktan sonra belde halkının destekleri ile de İnşallah camimizi en kısa sürede bitirmeye çalışacağız. Bizde Baydiğin Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Bu süreç içinde bize destek olan belde halkımızada teşekkür ederim" dedi.