Aydıncık İlçesine bağlı Baydiğin Beldesi'nde, Baydiğin Belediyesi ve Ak Parti Belde Teşkilatı öncülüğünde başlatılan bir kampanyayla, Bayırbucak Türkmenlerine 1 Tır yardım malzemesi toplandı.

Baydiğin Belde halkının yoğun katılım gösterdiği kampanyada, Bayırbucak Türkmenlerine, gıda, giysi ve yaşam malzemelerinin ağırlıklı olduğu 1 Tır dolusu yardım malzemesi toplandı. Toplanan yardım malzemeleri Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılması için, Hatay'a gönderilmek üzere yola çıktı.

Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası ile ilgili olarak, daha önceden Yozgat ve ilçelerde yardım kampanyası yapıldığını ve  toplanan yardımların gerekli yerlere ulaştırıldığını söyleyerek, "Gönül isterdi ki oralarda barış olsun, böyle bir pozisyonla karşılaşmayalım. Halkın çoğu Hatay'a geldi. Bu yardımlar inşallah Hatay'a ulaştırılıp Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize dağıtılacak." dedi.

Suriye'de ki savaşın bir an önce bitmesi temennisinde bulunan Başkan Uslu, "Suriye'deki, Irak'taki, Bayırbucak'taki vatandaşlarımıza, soydaşlarımıza Allah yardım etsin. Gönderdiğimiz yardımlar inşallah dertlerine ilaç olur. Tüm yardımsever belde halkımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.