Bayanların hedefi şampiyonluk

Yozgat’ın ilk ve tek kadın futbol takımı olma özelliğini taşıyan Galata Sağlık Sanat Spor Kulübü 2015-2016 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) organizasyonunda düzenlenen Kadınlar 3. Ligi'nde şampiyonluk hedefliyor.
Yayınlanma tarihi: 31 Ekim 2015, Cumartesi günü, saat: 09:15

Yozgat’ta geçtiğimiz yıl kurulan ve 3. Lige yükselen Bayan Futbol Takımı yeni sezon öncesinde çalışmalarını hızlandırdı. Yeni sezon hazırlıklarını Fatih Akgül, Oğuzhan Vural, Şaban Şahiner ve Gökçen Yeniay nezaretinde sürdüren Bayan Futbol Takımı, sezon öncesinde hayli iddialı.

Galata Sağlık Sanat Spor Kulübü Başkanı Soner Tumgan, kısıtlı imkanlara rağmen hedeflerini büyük tuttuklarını söyledi. TFF Kadınlar 3. Ligi 7. Grubunda mücadele vereceklerini dile getiren Tumgün, birbirinden güçlü takımlarla karşılaşacaklarını aktardı. 

Ligde yeni olduklarının altını çizen 4-5 yıl mücadele veren takımların olduğunu vurgulayan Tumgan, grupta Kayseri takımlarının ağrırlıkta olduğunu belirtti.

Tumgan, oyuncuların da liglerin başlayacak olması nedeniyle heyecanlı olduğunu belirtti. Çalışmaların üniversite sahasında devam ettiğini kaydeden Tumgan, TFF Kadınlar 3. Lig 7 Grubunda Güneşspor, Kayseri Atletikspor, Kayseri Gençlerbirliği, Kılıçaslar Yıldızspor, Yıldırım Beyazıt Şafakspor, Tokat Erbaa, TOKİ Gençlik, Ufuk Keleş Gençlikspor, Galata Sağlık Sanatspor, Malatya Bayanlarspor takımlarının mücadele vereceğini bildirdi.

Kulüp Başkanı Soner Tumgan, Yozgat’ın kadın futbol takımının 3. Lig'de Yozgat’ı temsil edecek olmasının önemine değindi. Tümgan, "2015-2016 sezonunda hedefimizi bir üst ilg olarak belirledik. Meşakkatli ve bir o kadarda heyecan verici bir serüven bizleri bekliyor. 

Bunun bilincindeyiz. Erkek oyunu diye adlandırılan futbolun bayanlar tarafından yapılmasının zorluğunun yanı sıra deplasmanlı bir ligde mücadele etmenin de ayrı bir zorluğu var. Biz bu yola çıkarken Yozgat’ta bütün alanlarda olduğu gibi sporda da öncelik hep erkeklere verilmiş. Kurslar, spor okulları etkinlikler hep erkekler için. 

Kız çocuklarımız için yeterince güvenli sosyal alanlar ortaya çıkartamamışız. Bir nebze olsun bunu yıkmak ve ardında farklı spor dallarıyla yine kızlarımıza sosyal alanlar açmayı hedefledik. 

Önceliğimiz kulüpsel bir başarıdan ziyade çocuklarımızı gençlerimizi sporun birleştirici ve kaynaştırıcı özelliğini kazandırmak. 

Yetiştireceğimiz sporcuları öncelikle milli takımlara göndermek ya da spor akademilerine hazırlayıp onları öğretmen, spor uzmanı olmalarının yolunu açmak istiyoruz” dedi.

Amaçlarının sporculara en iyi şekilde sağlıklı ve güvenli ortam hazırlayarak ideallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak olduğunu söyleyen Tümgan, kulüp yönetiminin de belirlendiğini söyledi.

Yozgat’ta spora destek vermek ve genç kızlara sahip çıkmak için arkadaşların görev aldığını ifade eden Tumgan, “Bozok Üniversitesi’nde görev yapan Doç. Dr. İbrahim Doğan, Araştırma Görevlisi Erdem Gülümser, Zümriye Demirel, Didem Gülümser’in yanı sıra Yozgat basınının önemli isimleri Seyfi Çelikkaya, Çetin Mermertaş ve Evren Kurban’ın yanı sıra işadamı Tuncer Doğan yönetimde görev aldılar. ASKF Başkanı Hakan Bektaş’ta kulübümüzün onursal başkanlığını yürütüyor” dedi.

Etiketler: galata   bayan futbol   yozgat   soner tumgan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki