Başpınar, eser ve projelerini sergileyecek

Türkiye'de bir çok heykel projesinde imzası bulunan heykeltıraş Aslan Başpınar, eserlerini ve bazı projelerinden oluşan minyatür heykel çalışmalarını Ankara'da sergileyecek.
Yayınlanma tarihi: 14 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 15:39

Yozgat'ta, vefat eden babasının heykelini köylerindeki evlerinin bahçesine dikmesinin ardından tanınan, Türkiye'de bir çok heykel projesinde imzası bulunan heykeltıraş Aslan Başpınar, eserlerini ve bazı projelerinden oluşan minyatür heykel çalışmalarını Ankara'da sergileyecek.

Ankara'da ikamet edip, atölyesi bulunan Yozgatlı heykeltıraş Aslan Başpınar, bazı eserleri ile hazırladığı projelerinin maketlerinden oluşan sergisini Ankara'da Yeni Mahalle'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi salonunda açacak.

1996'da vefat eden babası Veli Başpınar'ın heykelini yapıp, Yozgat'ın Darıca köyündeki evlerinin bahçesine 2006 yılında dikmesinin ardından bir anda ilgi odağı haline gelen hemşerimiz Aslan Başpınar, Türkiye'nin farklı bölgelerinde, il ve ilçelerdeki bir çok heykel projesine imza attı. Yozgat'ta Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk ve Nida Tüfekçi Anıtı projelerini de hayata geçiren Aslan Başpınar, '1988'den 2015'e Heykel ve Heykel Projeleri' konulu sergisinin açılışı 18 Aralık tarihinde gerçekleşecek. 28 Aralık tarihine kadar açık kalacak olan sergide 100'ün üzerinde eser ve yapılan projelere ait minyatürler yer alacak. Serginin açılışına Ankara'da yaşayan Yozgatlıların da büyük ilgi göstermesi bekleniyor. 
Haber: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: aslan başpınar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 2 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

melek nizam
17 Aralık 2015, Perşembe, 23:54
Vefasını, sanatına yansıtan bu güzel sanatçı hemşehrimle gurur duydum. Helal olsun.
ercan yıldırım
16 Aralık 2015, Çarşamba, 15:58
Aslan Başpınar'ın internet sitesini de inceledim, gerçekten çok güzel eserler. Tebrik ediyorum hemşerimizi. Başarıları daim olsun
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki