Başkan Şimşek, Madenciler Günü’nü kutladı

Şimşek, 'Yeraltı zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan Türkiye, bu anlamda çok önemli bir ekonomik potansiyele sahiptir. Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur.'
Yayınlanma tarihi: 04 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 10:45

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

4 Aralık tarihinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Şimşek mesajında şunları kaydetti; “Yeraltı zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan Türkiye, bu anlamda çok önemli bir ekonomik potansiyele sahiptir. Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur. İnsanların başta enerji olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanılan madenlerin yeraltından çıkarılması oldukça tehlikeli ve meşakkatli bir iştir. Ekmeklerini kazanmak için yerin yüzlerce metre altında Dünyanın en zor mesleğinde çok zor koşullarda ve canları pahasına çalışan madenci arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin emekleri büyük övgü ve takdiri hak etmektedir.

Maden kazalarında şu ana kadar yaşamını yitirip şehit düşen madencilerimize Cenab-ı Allah’tan (c.c) Rahmet niyaz ediyorum. Geride bırakmış oldukları gözü yaşlı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Halen yeraltında çalışmakta olan kardeşlerimize Allah’tan kazasız belasız çalışmalar temenni ediyor, ilçemiz ve ülkemiz madencilerinin ve tüm Dünya madencilerinin, Dünya Madenciler Günü’nü kutluyorum.  Tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam dilerim” dedi.

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki