2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı yılsonu karne dağıtım töreni Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci’nin katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Yeşilyurt İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Müdürü Yusuf Çetintaş, yaptıkları yılsonu karne törenine katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci’ye teşekkür ederek öğrencilerin karnelerini kendilerinden almalarından mutluluk duyacaklarını belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda yıl boyunca en temiz sınıf seçilen 5/F sınıfı öğrencileri, 8. Sınıflar TEOG-2 Sınavında 1. olan Sena Kaya ve yaptığı “ Bana AB’yi Anlat” konulu resimle Türkiye finalinde il birincisi olan7/E sınıfı öğrencisi Ayfer İlayda Çetin karnelerini ve ödüllerini Başkan Şimşek’in elinden aldı. Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tören sırasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:” Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğrencisi Sena Kaya 8. sınıflar TEOG-2 sınavında 120 soruda 119 net yaparak Sorgun 1. si olmuştur. Kendisine eğitim hayatında başarılar dilerim. Elde ettiği bu birincilik hepimizi gururlandırdı, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize ve bu zorlu süreçte desteğini esirgemeyen Sena Kaya’nın ve diğer öğrencilerimizin ailelerine çocuklarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bizde her zaman olduğu gibi imkânlarımız ölçüsünde gerek okullarımıza gerekse öğrencilerimize elimizden gelen desteği vereceğiz.”

İlçe Milli Eğitimi Müdürü Hüseyin Ekinci ise yaptığı konuşmada, "2015-2016 eğitim-öğretim yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini vermenin heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Karne günü öğrencilerin en önemli günlerinden biridir. Her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getiriyor. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülmez ancak aldığınız karneler sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum. Sorunsuz bir şekilde tamamladığımız eğitim öğretim yılında emeği geçen tüm eğitim camiasına teşekkür ediyorum" diye konuştu. Tören tüm öğrencilerin karnelerini almaları ile son buldu.