Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner faaliyetleri anlattığı toplantıya meclis üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, CHP İlçe Başkanı Mutullah Üstün, İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

36 Bin nakit para ve 2.021.000 TL borçla teslim aldıkları belediyenin bir çok faaliyet yapılmasına karşılık şu an kasasında 238 Bin TL nakit parası bulunduğunu belirten Şahiner; onlarca proje dosyası hazırlayıp ilgili bakanlıklara ilettiklerini bunlardan bir kısmının gerçekleştiğini, bir kısmının ise halen bekleme aşamasında olduğunu dile getirirken, kabul gören projeleri ve almış oldukları hibelerle ilgili olarak ve diğer bir çok konuda eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Çayıralan Belediyesi'nin yanında ve yardımcısı olduğunu sözlerine ekleyerek Bozdağ'a teşekkürlerini iletti. Çayıralan'a Adalet Sarayı ve Cezaevi yapımı işinde son aşamaya gelindiğini belirten Şahiner; “muhalefet bu işi bakanlık yapıyor. Belediye ile ne alakası var” şeklinde bizleri eleştiriyor. Ama bizler Ankara'ya gidip uğraşmayınca, destek talebinde bulunmayınca hiçbir bakanlık durduğu yerde hizmet vermiyor” diye konuştu.

Camilerin temizliğini belediye olarak yaptıklarını bildiren Şahiner, önümüzdeki günlerde ise camilerin tuvalet ve lavobalarının yine belediye tarafından yapılacağını, boya işlerinin ise yapıldığını söylerken, basında çıkan Çayıralan Belediyesi faaliyetleriyle ilgili olarak vatandaşları bilgilendirdi.

Mezarlıkta yapılan temizlik ve bakımlardan, imar değişikliklerine bir çok konuda açıklama yapan Şahiner; Çayıralan-Sarıkaya yol ayrımından Curali köyü hududuna kadar 50 metre , Ayrık yoldan Orman Deposu’na kadar olan yerde ise 30 metre yol imar düzenlemesi yaptıklarını söyledi.

İlçenin kanalizasyon ve içme suyu projelerinin ihalelerinin yapıldığını belirten Şahiner; içme suyu ve kanalizasyon değişimi için başvuraların yapıldığını, hibe olarak 203 Bin TL tutarında polietilen boru alıp, aspest borularla değiştirildiğini, yine hibe olarak kilit parketaş alımı yapıldığını ve 15 Bin m² kilit parketaş döşemesi işinin belediye ekiplerince yapıldığını, son model bir adet çöp toplama aracı hibe olarak aldıklarını ve Ankara Büyükşehir Belediye'sinden çok düşük bir bedelle bir adet itfaiye aracı aldıklarını söyledi.

Çayıralan'da kanser gibi çeşitli hastalıkların çok olması sebebiyle içme suyu numunelerinin Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumuna detaylı bir tahlil için gönderdiklerini belirten Şahiner; “Çok şükür. İçme suyu kaynağımızdan gönderdiğimiz suyun tahlil sonucu temiz çıktı” dedi.

Hasta ve Yaşlı bakımıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortaklaşa kurs düzenlediklerini bildiren Şahiner; “kursiyerlerimiz belgelerini aldılar. Ancak üzülerek söylemek istiyorum ki; Çayıralan'da hasta ve yaşlı bakıma muhtaç bir çok insanımız var. Bunların taleplerine göre ve hastalık ve yaşlılığın derecesine göre gruplar halinde bütün masrafları devlet tarafından karşılanmak üzere evler açılacak. Açılacak bu evlerde bakıcılar onların bütün ihtiyaçlarını giderecekler. Ancak bizim insanımız 'ölürüm de evimden ayrılmam' diyor. Hasta ve yaşlılarımızı tek tek ziyaret edip bu tür bakım evlerinde kalmalarını ve devlet desteği almalarını çok arzuluyorum. Ancak henüz başvuran sayısı 10'u bile bulmadı” dedi.

Sosyal medya üzerinden kendisine ve partisine yapılan eleştirilere cevap veren Şahiner; “kendilerini Çayıralan sevdalısı gösteriyorlar. Ben Çayıralan'ın bütün sokaklarını altından yapsam onlar zaten yine beğenmeyecekler. Ancak bu Çayıralan sevdalıları ne hikmetse Çayıralan'a yapılan hiçbir şeye imza atmamışlar. Yüksekokulumuz yapılıyor. Bir TL bağışta bulunmamışlar. Bir tane ağaçta mı dikemezsiniz?. Etliye sütlüye karışmazsınız. İlçeye bir çivi çakmazsınız. Ondan sonra Çayıralan sevdalısı olur, geçer bizi sosyal medyadan eleştirirsiniz” şeklinde eleştiride bulundu.