Neymiş efendim Kazım Arslan başkan seçilirse iş yapamazmış, belediye meclisi çalıştırmazmış, iktidar para göndermezmiş, falanmış, filanmış.
 
Şimdi biraz akıl jimnastiği yapalım isterseniz. Kazım Arslan kazanırsa ne olur, kazanmazsa ne olur?
 
Önce kazanmazsa yani Kazım Arslan dışında başka birisi başkan olursa Yozgat’ı ve Yozgatlıyı ne bekliyor, onu gözümüzde canlandıralım.
 
Yeni başkan neler yapacak?
1-Öncelikle Lise Caddesinde ki tüm kaldırımları sökecek. Sebep belli. Kışın kayıyor. Çok geniş. Araç trafiğinin düzenli akmasına engel teşkil ediyor.

Yeni başkan bunu yapınca ne olacak onu da düşünelim isterseniz. Hatırlayın, Kazım Arslan öncesinde ki daracık kaldırımlarda eşimizle, çocuğumuzla yan yana yürüyemiyorduk. Karşıdan gelen birisi ister istemez, bilerek yada bilmeyerek yanımızda ki eşimize, kızımıza çarpıyordu. Sussan bir dert, susmasan tepki göstersen bin dert.
 
2-Meydan Yeri Caddesinde ki yani nam-ı diğer Sarraflar Caddesini yeniden trafiğe açacak. Sebep belli, esnaf istiyor.
Yeni başkan bunu yapınca ne olacak onu da düşünelim mi? Hatırlayın, Kazım Arslan öncesinde ki bu caddeyi. Yolun her iki tarafında daracık küçücük kaldırımlar, kaldırım üzerinde esnafların koyduğu malzemeler, hatta kaldırımın üzerine park etmiş arabalar. Kaldırımda yürüyemezsin. Mecburen yoldan yürüyeceksin. Yolun her iki tarafında park etmiş arabalar. Onların yanından yürümek istersin bu esnada sıkışık trafik nedeniyle aha bu araba çarptı, çarpacak diye karşıdan gelen vatandaşlar ile çarpışmalar, kavgalar. Offf o caddeye girsen bir dert, girmesen bin dert.
 
3-Bölünmüş tüm yolları yeniden birleştirecek.
Bu yolların yine her iki tarafına sağlı sollu araba park edecekler. Ortadan bir araba ancak geçebilecek. Keşmekeş artacak. Arabayla çarşıya pazara çıksan bir dert, çıkmasan bin dert.
 
Şunu yapacağım, bunu yapacağım diyerek vaatte bulunduğu projeleri ise yapmayacak. Neden yapmadın diye sorduğunda ise kaldırımları, yolları düzeltirken diğerlerine vakit kalmadı diyecek.
 
5 yıl içerisinde kazandığımız şehir havası, kent havası yerini yeniden valisi olan köy havasına bırakacak.
 
Şimdi madalyonu ters çevirelim.
 
Kazım Arslan kazanırsa neler olacak?
Kazım Arslan beş yıllık süreçte şehrin hemen hemen her noktasında ki eksiklikleri, can alıcı hataları giderdi. Olayın anlaşılması için örnekleme yöntemine gidelim. Yozgat’ı bir adam olarak düşünün. Adam açtı, yiyecek ekmeği, içecek suyu yoktu, pis kokuyordu, giyecek elbisesi yoktu, yırtık pırtıktı, ayakkabısı, kalacak yeri yoktu.
 
Kazım Arslan adamın karnını doyurdu, ekmeğini, suyunu verdi. Banyosunu yaptırdı, üstünde ki pislikleri attı. Elbisesini aldı, kalacak yer ayarladı.
 
Peki bundan sonra ne yapacak? Tüm bunları yaptıysa geriye ne kaldı diyeceksiniz? Söyleyelim. Adamın bir daha aç kalmaması için düzenli iş verecek, bir daha pis kokmasın diye çok güzel bir ev yapacak kocaman bir banyosu olan hemde, bir tane ayakkabısı olan adama ikinci, üçüncü ayakkabıyı alacak. Bir tane pantolonu olan adama ikinci, üçüncü, beşinci pantolonu, montu, kabanı, kazağı alacak. Velhasıl Kazım Arslan değer üstüne değer katacak.
 
Gelelim yazının başında söylediğimiz hususlara, Belediye Meclisi çalıştırmazmış sözüne. Yav bu belediye meclisine seçilecek olan şahıslar Yozgatlı değil mi? Bunlar partileri için mi çalışacak, Yozgat için mi çalışacak? Başka bir şekilde soracak olursak bu belediye meclis üyelerini partileri aday gösterirken partimize çalışsın diye mi aday gösteriyor yoksa Yozgat’a çalışsın diye mi aday gösteriyor? Diyeceksiniz ki Yozgat’a çalışsın diye aday gösteriyor. İster partili olsun, ister partisiz olsun, başkan Yozgat lehine, Yozgat menfaatine çalışacaksa bu şahıslar sen bizim partiden değilsin diye karşı mı çıkacak? Bakın size bir şey deyim mi Yozgatlı böyle bir durumda kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Adamın canını burnundan çıkartır. Onun için Kazım Arslan’ı belediye meclis üyeleri çalıştırmaz sözü alt yapısı düşünülmeden söylenmiş kötü bir propagandadan başka bir şey değildir. Bizim belediye meclis üyelerine de bakıyorum da vallahi hepsi Yozgat için kim ne iyilik yaparsa ona karşılıksız, şartsız şurtsuz destek verecek adamlar. O nedenle kalbinizde, gönlünüzde rahat olsun. Kazım Arslan başkan olursa belediye meclis üyeleri ona sonuna kadar destek olurlar.
 
Ne diyorlar bir de Kazım Arslan seçilirse iktidar para göndermezmiş? Yav bu iktidar HDP’li belediyelere para gönderiyor da bağımsız belediye başkanına mı para göndermeyecek? Yani Kazım Arslan HDP’den de mi kötü? Ne diyor Recep Tayyip Erdoğan biz bu HDP’li belediyelere para gönderiyoruz da onlar bunu hizmet için kullanmıyor, kandile gönderiyor diyor. Ee Allah’a şükür bizim Kazım Başkan kandile falan para göndermez. Mevcut meclis üyeleri ne diyor, Kazım başkan memleketin bir kuruşunu kimseye yedirmedi diyor. Demek ki iktidar para gönderiyor. O zaman sıkıntı yok. Haaa şunu da söyleyelim. Başkan Kazım Arslan oldu diye iktidar para göndermezse, buna bir Yozgatlı olarak Fuat Oktay, Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, Ethem Sedef, Ali Keven tepki göstermeyecek mi? Göstermezler ise 2023 yılında ki genel seçimlerde nasıl oy isteyecekler. Dert etmeyin dostlar para da gelir, hizmette gelir.
 
Kazım Arslan başkan olursa ne olacak. Bakın Kazım bey başkan adaylığını açıkladıktan sonra Cumhurbaşkanı yardımcısı geldi, Cumhurbaşkanı geldi, İç İşleri Bakanı geldi, Enerji Bakanı geldi, merkeze olmasa bile ilçelere Adalet Bakanı geldi, askeri eğitim birliği geldi. Yav daha adayken bunları getiren adam bir de yeniden başkan olursa daha neler neler getirir bir düşünün hele.
 
Hepimizin gönlünde bir parti tabi ki var ancak birisi size gelip sorarsa partili misin Yozgatlı mısın diye ne diyeceksin? Partin mi önemli, Yozgat mı dediğinde partim diyebilecek misin?
 
Ey Yozgatlılar, ey Yozgat’ın kahraman evlatları; Yozgatın geleceği benim adamım başkan olacak diyen birilerinin kişisel hırslarından daha önemlidir.
 
Öyleyse elini vicdanına koy, öyle kullan oy.

Konuk Yazar