Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Seçim karargahı açılışında gösterilen ilgiden memnun kaldığını belirten ve bu anlamda Yozgatlılardan tam destek bekleyen Arslan, “31 Mart akşamı kazanan Yozgat olacak” ifadelerine yer verdi.

Seçim çalışmalarına Yozgat'ın dört bir yanından devam eden Arslan, her fırsatta Yozgat halkına olan güvenini dile getirirken kendisi ve belediye hakkında yapılan eleştirilere de cevap veriyor.

Yozgat Belediyesinde istenilen her türlü bilgiye herkesin ulaşabileceğini söyleyen Arslan, "Şimdi de Yozgat Belediyesinde bulunan kiralık araçların sayısını öğrenemediklerini bu araçlarla ne yapıldığını öğrenemiyoruz diyorlar. Bizden istedikleri bilgileri biz kendilerine verdik. Bu bilgileri de kimseden bu güne kadar saklamadık. Çünkü biz Yozgat halkına hizmet edecek araçlarla eve ne domates gönderdik, ne de ekmek gönderdik. 38 adet kiralık araç var belediye bünyesinde. Bu araçların 14 adeti temizlik işlerinde kullanılıyor, 4 adeti park bahçe müdürlüğümüzde, 10 adeti su kanalizasyon müdürlüğünde, 2 adeti işletme iştirakler müdürlüğünde, 2 adeti ulaşım hizmetlerinde, 1 adeti bilgi işlem servisinde, 5 adeti ise fen işleri müdürlüğünde kullanılıyor" dedi.

Yozgat halkından aldığı güç ile yola çıktığını dile getiren Arslan, "Gün itibarıyla Yozgat Türkiye gündeminde. Bunun sebebi benim bağımsız adaylığım değil. Bunun sebebi Yozgat'ın baskılara boyun eğmemesi ve halkın kendi başkanını kendi seçme isteği. Bu çok büyük bir gurur ve şeref. Bu gurur ve şeref verici olaya da Yozgat halkının beni layık görmesi benim hayatımda ulaşabileceğim en büyük makam. İnanıyorum ki bu haklı davamız için hep birlikte çalışacağız. 31 Mart akşamı kazanan biz olacağız. Kazanan Yozgat olacak" şeklinde konuştu.