Yozgat belediye Başkanı ve Bağımsız belediye başkan adayı Dr. Kazım Arslan, ÇEDAŞ söylentilerine cevap verdi.

Seçim çalışmalarına devam eden Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan, Yozgat halkı tarafından kendisine  gösterilen ilgiden memnun. 

Yapılan mahalle toplantılarında yoğun bir ilgi ile karşılanan Arslan’a teşekkür eden vatandaşlar beş yıllık görev süresince yaptığı projelerin Yozgat’a vizyon kazandırdığını belirttiler. 

Yukarı Nohutlu Mahallesinde düzenlediği mahalle toplantında sayılı günler içerisinde Yozgat halkının kullanımına açılacak olan hal binası ve kapalı otopark hakkında bilgilendirme yapan Arslan, “Bu projelerin bitmemesi için çok dua edenler oldu. Ama bizim Yozgat halkına hizmet etme hevesimizi kimse kıramaz. Onlar konuşadursunlar biz çalışmaya ve Yozgat’a değer katmaya devam edeceğiz. İnşallah sayılı günler içerisinde önce yeni hal binasını sonrasında ise 450 araç kapasiteli kapalı otoparkımızı Yozgatlıların kullanımına açacağız” dedi.

“ELEKTRİK KONUSUNDA BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR”
“Son günlerde dillendirilmeye çalışan borçlu belediye algısının tutmaması üzerine bu seferde belediye elektrik borcunu ödeyemiyor şeklinde çıkarılan söylentilerine de açıklama getirmem gerekir” diyen Arslan, açıklamalarına şu şekilde devam etti. “Yozgat Belediyesinin ÇEDAŞ’a olan 4 Milyon borcu var bu doğru. Ama ÇEDAŞ’ında Yozgat Belediyesine 5 milyon borcu var. ÇEDAŞ mahsuplaşma yoluna gitmediği için biz Yozgat Belediyesi olarak yasal süreç başlatmış durumdayız. Yasal süreç sonuçlanana kadarda mevcut borç dondurulmuş durumda. Ama bu konuda ortada birçok dedikodu ve bilgi kirliliği var. Umarım bu açıklamamız bu durum sonlanmasına vesile olur.”