Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan, gerçekleştirdiği toplantılarda Yozgatlıların kendisine yönelttiği soruları yanıtlıyor.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Arslan, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında AK Parti’ye geçeceği yönündeki söylemlere açıklık getirirken Yozgat Belediyesi hakkında yapılan ‘belediye borç batağında’ çığırtkanlığının ise ucuz siyasi söylemler olduğunun altını çizdi.

Arslan Yozgatlı hemşerilerinin yerelde bir siyasi partiyi değil, memlekete hizmet edecek ismi destekleyeceğini söyleyerek Yozgat belediye başkanının dayatmalarla belirlenemeyeceğine en iyi cevabı Yozgat halkının 31 Mart’ta vereceğini söyledi.

Seçimi kazandıktan sonra AK Parti’ye geçeceği yönünde çıkan söylemlere açıklık getiren Arslan, ‘Ben bu yola hemşerilerimin bana verdiği destekle çıktım. Bağımsız olarak yola çıkmamdaki en büyük etken ise beni AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili, İYİ Partili, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili, Demokrat Partili hemşerilerimizin hep birlikte desteklemeleri. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ki bu saydığım partilerin tamamının il başkanlıkları tarafından adaylık içinde teklif aldım. Ama ben bağımsız aday olarak inanıyorum ki bir Yozgat İttifakı kurulmasının ilk adımını da atmış oldum. Bu birlik ve beraberlik içerisinde kazanacağımız seçim sonrasında bize destek veren kardeşlerimizi asla yarı yolda bırakmayız. Millet iradesine karşı çıkmayız. Aksine millet iradesine karşı çıkmak isteyenlerin karşısında dimdik dururuz’ dedi.

Yozgat Belediyesi’nin borç batağında olduğunu iddia edenlerin ucuz siyaset yaptığını belirterek açık bir şekilde Yozgat Belediyesi mali durumu hakkında bilgilendirme yapan Arslan, ‘Evet Yozgat Belediyesinin gün itibarı ile 190 milyon borcu var. Bu borcun 150 milyon'u gecikme faizleri ile geçmişten bu güne devreden borç. 40 milyon'da bizim dönemimizde yapılan bir borç söz konusu. Madem belediye borç batağında diyorsunuz, bu borcun nereden geldiğini de söyleyeceksiniz. Bunlar bir yana bizim 40 milyonluk yaptığımız borç karşısında Yozgat Belediyesine geçen gayrimenkullerin bugün ki piyasa değeri 195 milyon. Bunu görmemezlikten gelmek, hangi vicdana sığar. Belediye’nin bu kadar para edecek neleri var diyenlere de göz önünde olanları saymamız fazlasıyla yeter. Yeni hal binasında bulunan dükkanlar, Yozgat Park’ta bulunan dükkanlar, kapalı otopark üzerinde bulunan dükkanlar, konaklar, TKDK İl Koordinatörlüğüne kiraya verilen bina, eski hastane caddesi üzerinde bulunan dükkanlar göz önünde olan yapılan başarılı projeler sonrasında Yozgat Belediyesine kazandırılan gayrimenkullerden bazıları. Neymiş gider ayak belediye elindeki gayrimenkulleri satıyormuş. Evet bazılarını satıyoruz. Ama yemek için değil. Satıştan elde edilen para ile Yozgat’a daha güzellerini inşa etmek için. Yani borç değil hizmet yapıyoruz’ ifadelerini kullandı.