Yozgat’ta kamuoyunu uzun süreden beri meşgul eden Kazım Arslan’ın durumu netlik kazandı. AK Parti tarafından 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterilmeyen Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, son kararını verdi. Kasım ayından bu yana halkın bağımsız aday çıkması yönünde baskı olan Arslan, Çarşamba günü adaylığını açıklayacak. 

Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaklaşık 3 aydan bu yana Yozgat’ta ki siyasi gelişmeleri takip etti. Özellikle vatandaşların yoğun desteğini alan Arslan, adaylık konusunda çekimser kalsa da baskılara fazla direnemedi. Son bir haftadan bu yana yakın çevresi ile sık sık istişareler yapan Başkan Arslan, adaylık açıklamasını yapacağı tarihi de belirledi. Arslan, 13 Şubat 2019 tarihinde adaylığını ilan edecek. 

Başkan Arslan, 31 Mart yerel seçimleri de için de sloganını belirledi. ‘Halkın Adayı’ sloganı ile vatandaşların karşısına çıkacak olan Arslan, seçim karargahı kullanmayacak. Araç giydirmesi de yapmayacak olan Arslan, afiş ve broşürlerle hedeflerini ve projelerini paylaşacak.

Kaynak: GünaydınYozgat.com