Başkan Arslan, Amaçları Hayatı Durdurmak

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, son günlerde gelen şehit haberlerinin herkes gibi kendilerini de derinden üzmesine karşın Sürmeli Şenlikleri'nin ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 30 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 19:59

Ülke genelinde PKK terör örgütünün  yaptığı saldırılar ve sonrasında gelen şehit haberleri üzerine  sosyal paylaşım sitesinden Yozgat’taki Sürmeli Şenlikleri’nin iptal edilmesi yönünde bir çağrı olmuştu. Belediye Başkanı Kazım Arslan gazetemize yaptığı açıklamada her hangi bir ertelemenin söz konusu olmadığını kaydetti.

AMAÇLARI HAYATI DURDURMAK
Arslan, “Şehit haberleri herkes gibi bizi de derinden üzüyor. Ancak hayat devam ediyor.  PKK’nın hedefi bu saldırılar ile hayatı olumsuz etkileyip durdurma noktasına getirmek. Şenliklerin iptal edilmesi ise bunu amacına ulaştırmış olur. Gelen tepkileri de dikkate alıyoruz ama şuan iptal edilmesi söz konusu  değil. Ayrıca güvenlik ile ilgili yazışmalarımızda yaptık. Gerekli önlemlerinde alınacağını düşünüyoruz” dedi.

ŞENLİKLER İLİMİZE KATKI SAĞLAYACAK
Kısıtlı bir bütçe ile kaliteli bir şenlik düzenlemek istediklerini ifade eden Arslan, bunu yaparken de  ilimizin ekonomisine ve tanıtımına katkısını  da dikkate aldıklarını belirtti. Yozgat’a gelecek gurbetçileri daha fazla Yozgat’ta tutmak istediklerini ve özellikle yurt dışından çok sayıda gurbetçinin bu şenliklere göre izinlerini aldığını iyeni büneh Arslan, bunun ilimize ekonomik yansıması olacağını  yine TRT’nin  yapacağı canlı yayınında Yozgat’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: kazım arslan   yozgat   belediye   başkan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki