Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaklaşık 5 yıl görev süresince yaptığı hizmetlerini değerlendirdi.

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde partisi AK Parti tarafından aday gösterilmeyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçim beyannamesinde verilen tüm sözleri yerine getirdiklerini söyleyen Arslan, "Seçim beyannamesinde verilen projelerin aynısını birebir Yozgat'a kazandırdık. Yozgat açısından büyük öneme sahip Büyük Cami Projesi devam ediyor. Benden sonra gelen belediye başkanının bu projeyi kente kazandıracağına inanıyorum. 5 yıl önce Yozgat halkına verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kültür sanat alanında ciddi atılımlar yaptık. Bu konuda güzel ve faydalı projeleri yerine getirdik. Sürmeli Festivali, Ramazan etkinleri gibi faaliyetler Yozgat'ı kültür ve sosyal açıdan bir adım ileriye taşıdı" dedi.

Başkan Arslan, “Azizlibağları, Sarıhacılı ve Divanlı köylerini mahalleye çevirerek Yozgat’ın oturum alanını üç misline çıkardık. Güney ve batı yönlü genişlemesi için bir imar planı hazırladık. Birinci imar planı tamamlandı. 40, 50 metre genişliğinde caddeler yapıyoruz. Şimdi bize hep eleştirdiler ya Kazım Arslan iyi adam ama yolu böldü. Kazım Arslan iyi adam ama yolu daralttı. Kazım Arslan iyi adam ama kaldırımı genişletti. 5 sene bunu dinledik. Biz 5 sene iş yaptık, 5 sene boyuncu kaldırım, yol, kaldırım, yol bunu konuştular. Nerede ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz. Belediye  yol daralması gereken yerde yol daralır. Yol bölmesi gereken yerde yol böler. Ama genişletmesi gereken yerde genişletir. Aslıda şu bizim yaptığımız imar planının Yozgat’ta 40 sene önce yapılması lazımdı. Şimdi bizim yeni Yozgat imar planında bütün cadde ve sokaklar belli. 50 sene sonra trafik sıkışıklığından bahsetmeyecekler. Eğer Yozgat planlanırken 40 sene önce böyle planlansaydı. Bugün biz trafik, otopark konuşmayacaktık. Ama zararın neresinden dönülürse kardır dedik, şehir merkezinde trafik ve yol düzenlemesi yaparken asıl enerjimizi yeni Yozgat’a verdik. Yozgat’ı güney ve batı yönde geliştirecek imar planını hazırladık. Temenni ediyoruz ki, bizden sonra gelecek olan arkadaş her kim olursa bu imar planı üzerinden hiç oynamadan Yozgat’ın 100 senesini garantiye alacak şekilde devam ederler” dedi.

5 yılda 600 kez mahalle toplantısı geçekleştirdiklerini anlatan Arslan, düzenledikleri toplantılarla Yozgat halkı ile her zaman iç içe olduklarını belirtti. 5 yıl boyunca çalışma arkadaşlarıyla Yozgat adına iyi işler ortaya koyduklarını dile getiren Arslan, hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Düzenlenen değerlendirme toplantısına AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye birim müdürleri ve personelleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.