Sarıkaya İlçesinde yaz spor kurslarına katılan genç sporculara malzeme desteğinde bulunan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, kurs hocaları ve bazı genç sporcuları makamında kabul etti.

Sarıkaya İlçesinde sporla uğraşan veya yeni başlamak isteyen gençlere yönelik olarak yaklaşık 12 farklı branşta spor kursu başlamış bulunmakta. Yöneticilerin talebi üzerine Başkanı Açıkel’de spora ve sporculara destek maksadıyla 22 kalemden oluşan toplam 300’e yakın yeni spor malzemesinin tedarik edilmesini sağlayıp sporcuların kullanımına kazandırdı.

Yapılan bu yardımlardan dolayı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Taşdemir, kurs hocaları ve beraberlerinde bazı genç sporcularla Başkan Açıkel’e teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Başkan Açıkel teşekkür ziyareti esnasında yapmış olduğu kısa konuşmada şunları belirtti; "İlçemiz gençlerine spor sevgisinin aşılanması için, sağlıklı bir yaşam için ve sporun ne denli önemli bir aktivite olduğunu anlatmak için biz Sarıkaya Belediyesi olarak ve şahsım adına elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Siz değerli eğitimcilerimize de bu tür güzel ve anlamlı faaliyetleri ilçemizde gerçekleştirerek ilçemize kattıklarınız için teşekkür ederim" dedi.