Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın girişimleri ile kurulan basın iletişim merkezinden il dışından başbakan, bakan ve üst düzey bürokratların takibi için gelen basın mensupları da yararlanabilecek.
 
Basın İletişim Merkezi, Yozgat’ta ki basın mensuplarının birlik ve beraberliğini de katkı sağlayacak. 

Yozgat’ta çalışan gazetecilerin görevlerini daha rahat yapıp, birlikteliklerini sağlamak amacıyla kuruluşu öngörülen ‘Basın İletişim Merkezi’ hizmet binası düzenlenen törenle Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ve Merhaba Gazetesi Sayfa Editörü Eda Yıldırım tarafından kurdela kesilerek açıldı. 

Yozgat Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet verecek olan merkez, aynı zamanda basın toplantısı yapacak olan kurum, kuruluş, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini de ağırlayacak. 

Yozgat’ta yerel ve ulusal basında filen görev yapan basın mensuplarının, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, mesleki konularını ve sorunlarını tartışıp, çözüm üretebilecekleri bir mekanın bulunmamasının eksikliğinin iletildiği Vali Kemal Yurtnaç, konuya sıcak bakıp, sorunun çözümlenmesi noktasında gereğinin yapılması talimatını verdi.
 
Şehir merkezindeki Büyük Sinema Kültür Merkezi binası üzerindeki bir oda tefriş edilerek, yerel ve ulusal gazetecilerin vakit geçirebilecekleri, haberlerini yazabilmeleri, il dışından gelen basın mensuplarının da kullanabilmelerine yönelik ‘Basın İletişim Merkezi’ haline dönüştürüldü. 

Vali Yurtnaç, basın adına Yozgat’ta bazı eksikler olduğunun farkında olduklarını belirterek, il dışından başbakan, bakan takibi için gelen basın mensuplarının da Basın İletişim Merkezi’nde haberlerini geçebileceklerini kaydetti. 

Vali Yurtnaç, “Basın İletişim Merkezi, basın mensuplarının daha kurumsal, birlikte hareket etmesini sağlayacaktır’’ diye konuştu. 

Vali Yurtnaç, tek odalı Basın İletişim Merkezi’nin ilerleyen günlerde yanlardaki binaların boşaltılmasıyla genişletilebileceğini, ayrıca yeni Hükümet Konağı binasında basın için özel bölümünde bulunduğunu sözlerine ekledi.