AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Türkiye’nin ilk milli parkının turizme kazandırılması amacıyla başlatılan ve devam eden çalışmaları yakın takibe aldı. 

Milletvekili Başer, Yozgat şehir merkezinde belediye sınırları içerisinde bulunan doğa ve tabiat harikası Çamlık Milli Parkının turizme kazandırılması amacıyla hazırlanan projenin 5 aşamalı olarak tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Milletvekili Başer, Çamlık Milli parkı eteklerindeki Cevdet Dündar Göleti çevreleyen Fatih Tabiat Parkı ile milli park girişindeki Günübirlik Piknik alanlarındaki çalışmalarıyla birlikte yürüyüş, bisiklet, motorlu taşıt yollarının bitirildiğini hatırlattı.

Başer, Tabiat Parkı çevre düzenlemesi çalışmalarıyla Çamlık Milli Parkı Doğa Eğitim Merkezi ve Kafeteryanın yapımlarının ise 30 Ağustos 2016 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığını ifade etti.

Başer, "Toplam ihale bedeli 6 milyon 500 bin lira olan projenin ilk 4 bölümü tamamlandı. Çamlık Milli Parkı Doğa Eğitim Merkezi ve Kafeterya binası yapımında ise sona yaklaşılmış durumda. Bu çalışmaların da 30 Ağustos tarihine kadar tamamlanıp, binaların teslimi sonrasında tefriş ve düzenleme çalışması gerçekleştirilecektir" dedi.