Kanada Eğitim ve Gençlik Vakfınca düzenlenen Anatolia Fest 2016, Dundas Meydanı'nda binlerce kişiye ev sahipliği yaptı.

Kanada Eğitim ve Gençlik Vakfınca (KAGEV) organize edilen Anatolia Fest 2016 kapsamında, Dundas Meydanı'nda açılan standlarda, Türk mutfağına ait yemekler, kebaplar, gözleme ve börekler satıldı.

Türk Kahvesi reyonunda katılımcılara ücretsiz kahve ve Türk usulü çay ikramı yapılan festivalde, Toronto Kültür ve Tanıtım Ataşeliğince Türkiye'yi tanıtan broşür ve dokümanların yanı sıra lokum ve tanıtıcı küçük hediyelik eşyalar dağıtıldı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yaptığı açıklamada, "Kanada'da bulunduğumuz süre boyunca, Türk ve Müslüman toplumun temsilcileri ile yoğun temaslarımız oldu. Kanada'nın bu yapısını yakından tanıma fırsatı bulduk. Ülke nüfusunun yüzde 10'una tekabül eden bir Müslüman nüfus var. İlişkilerimizin daha da gelişeceğini ümit ediyorum. Biz, nerede Türk vatandaşı varsa, nerede Müslüman varsa yanında olacağız ve olmaya devam edeceğiz." dedi.

KAGEV Başkanı Ayşenur Dereci de zorlu bir hazırlık süreci yaşadıklarını belirterek, "Hem Kanadalılarla ve hem de kardeş topluluklarla bir bayram sevinci yaşamak istedik. Birçok kişi, bunu başaramayacağımız düşünüyordu. Zoru başardık." diye konuştu.